ads linkedin Live Station 4 4K 64CH четири HDD NVR | Anviz Глобална
anviz Live Station 4

Live Station 4

4K 64CH Четири HDD NVR  
(наскоро)

Преглед на производот

Live Station 4 е интелигентно складирање NVR развиена од страна на Anviz. Усвојува целосно метална обвивка и стилски дизајн. Може да се смести во IT ROOM, во рецепцијата на компанијата и на други места кои се лесни за управување. Уредот има четири хард дискови од 8 TB кои можат да складираат до четири месеци локално видео во реално време. Уредот поддржува пристап до 64-канален HD камера, складирање до 4K и поддржува истовремена репродукција со 4 канали. Уредот поддржува функција за додавање код за скенирање со еден клик, што може да го реализира брзото управување со уредот од страна на мобилната АПП и може да добие богато притискање на порака за аларм во реално време.

Карактеристики на производот

 • Компактен и
  Стилски дизајн
 • До 64 канали
  камери и 4 тврди
  вози
 • Поддржете ги двете H.264/H.
  265
 • 4CH истовремено
  репродукција
 • Додај во еден клик
  облак

Спецификации на производи

модел
Live Station 4 Live Station 4
Систем  
Процесорот четири-јадрен процесор со високи перформанси
OS Вграден Linux
Облак Поддршка ANVIZ Облак Користење
Работење на каналот Преглед во живо, снимање, управување со IP-камера и поставување
Видео (далечинско)  
Преглед во живо Аудио и видео пренос во живо, PTZ контрола, поставка на слика
репродукција Репродукција до 4 CH, преземање датотека за снимање
рекорд  
Резолуција на снимање 4K/5M/1080P/720P
Максимално складирање До 32 ТБ (8 ТБ * 4)
Режим на снимање Прирачник, Распоред, Аларм
мрежа  
Протоколи TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, DHCP, DNS, NTP, IGMP, IPv4
Компатибилност ANVIZ SDK
управување со IntelliSight Облак, IntelliSight Мобилни
Интерфејс  
Етернет 2* RJ45 (10/100/1000Mbps)
LED индикатор Систем, статус на облак, статус на HDD
SATA 4 SATA порта
Остатокот Ресетирање преку софтверска апликација
Генерално  
Напојување DC12V 5A
Потрошувачка на енергија
Работни услови -10°C до 55°C (14°F до 131°F); Влажност: 0 до 90%
Сертификати CE, FCC, RoHS
Тежина 4.8KG
димензии 170*233*132mm(L*W*H); (6.69*9.17*5.20")(L*W*H)

Поврзано решение и апликација

наковална прекинувач poe прекинувач