ads linkedin iCam B38Z 8MP AI IR надворешна мрежна камера со куршуми | Anviz Глобална
iCam B38Z

iCam-B38Z

Мрежна мрежна камера со 8 MP AI IR на отворено

Преглед на производот

iCam-B38Z е надворешна камера со куршуми со 8MP/4K Ultra HD резолуција и стилски дизајн. Совршената комбинација на интелигентна инфрацрвена функција и дневна/ноќна функција значително го подобрува ефектот на видливост во темни и слаби средини. Моторизираниот објектив 3X може јасно автоматски да ги приспособи сликите во опсег од 50 метри. Дизајнот IP66 ви обезбедува флексибилна инсталација во надворешната средина. На iCam-Серијата B3 поддржува стандарден H.264/H.265, а исто така и стандардниот onvif протокол. Опционалниот WiFi Model(-W) или 4G Model(-G) нуди безжична комуникација и лесно поставување. Слот за SD картичка за складирање на работ може да поддржи до 128 GB micro SD картичка. Уредот има вградени функции за откривање лица и откривање возила и лесно можете да добиете аларм за настани од него Intellisight мобилна АПП.

Карактеристики на производот

 • Висока дефиниција нагоре
  до 8M
 • Вистински ден/
  ноќ
 • Двонасочно аудио
 • Паметни настани
 • Длабоко на работ
  Мотор за учење
 • Дизајн IP66

Сцени на производи

Откривање на лица Откривање на лица
Откривање на возила Откривање на возила

Спецификации на производи

модел
iCam-B38Z видео камера iCam-B38Z
iCam-B38ZW камера iCam-B38ZW
(Модел WIFI-Наскоро)
iCam-B38ZG камера iCam-B38ZG
(4G модел-наскоро)
Камера  
сензор на слика CMOS со прогресивно скенирање од 1/1.8" 8 мегапиксели
Макс. Резолуција 3840 (H) x2160 (V)
Време на блендата 1/12-ти ~ 1/10000-ти
Минимално осветлување Боја: 0.005Lux @(F1.2,AGC ON) B/W: 0Lux @(IR LED ON)
Ден / ноќ IR-CUT со автоматско префрлување/Закажано
WDR HDR
BLC Поддршка
Леќа  
Тип на планина Поправен M12
Фокусно растојание Објектив за зумирање 3.6mm-10mm (0.14-0.39") со DC-IRIS
Отворот F1.5(W)~F2.8(T)
FOV 99°~42°(В)
Ирис Тип DC-IRIS
Илуминатор  
Опсег на IR До 50 метри (1968.5")
Бранова должина 850 nm
Аудио  
Аудио компресија G.711, G.726, AAC-LC
Тип на аудио Моно
Аудио способност Филтер за еколошки шум, поништување на ехо, двонасочно аудио
video  
видео компресија H.264, H.265
Брзина на видео 512 kbps ~ 16mbps
резолуцијата Главен тек (3840*2160, 2560*1440, 1920*1080, 1280*720)
Под-тек (1920*1080, 1280*720, 704*576, 640*480)
Трет тек (1280*720, 704*576, 640*480)
Регион на интерес (ROI) 4 фиксни региони за секој тек; Целно сечење на Третиот тек
Сликата  
Поставување на слика Заситеност, Осветленост, Контраст, Острина, Автоматски баланс на белата боја
Подобрување на сликата Корекција на дисторзија на објективот, замаглување, 2D/3D DNR
S / N сооднос 39dB
Динамички опсег > 74dB
други, пак, OSD, превртување на сликата, преклопување на слика
Паметни настани  
Видео-аналитика Откривање дефокусирање, откривање промени на сцена, откривање оклузија
Паметни настани Откривање на упад, Откривање на преминување на линија, Откривање на влез во регионот, Откривање на излез од регионот, Откривање на бегство
Настани за длабоко учење Откривање возила, детекција на лице и пешаци
мрежа  
Протоколи TCP/IP,ICMP,HTTP,HTTPS,FTP,DHCP,DNS,DDNS,RTP,RTSP,RTCP,PPPoE,NTP,UPnP,SMTP,SNMP,IGMP,IPv4,IPv6
Компатибилност ONVIF, GB28181, CGI API
управување со IntelliSight облак, IntelliSight мобилни
4G  
фреквенција / / TE-TDD: Band34/38/39/40/41;
LTE-FDD: Band1/2/3/4/5/7/8/12/13/18/19/20/25/26/28/66;
GSM: 850 MHz / 900 MHz / 1800 MHz / 1900 MHz;
WCDMA: Band1/2/4/5/6/8/19
стандард / / LTE-TDD, LTE-FDD, GSM, WCDMA
Интерфејс  
Етернет 1 RJ45 (10/100/1000Mbps)
WIFI / IEEE 802.11 b / g / n /
Мебел за складирање Вграден слот за MicroSD/SDHC/SDXC, до 128 GB
Аларм 1 влез, 1 излез
Аудио Надворешна 1 линија во, Надворешна 1 линија надвор
Клучни Ресетирај Батон
Генерално  
Напојување DC12V 1A/POE (IEEE 802.3af)
Потрошувачка на енергија
Работни услови -30°C до 60°C (-22°F до 140°F), Влажност: 10% до 90% (без кондензација)
Временски доказ IP66
Сертификати CE, FCC, RoHS
Нето маса 2.8KGS
димензии Φ120*303мм (Φ4.72*11.93")

Поврзано решение и апликација

iCam B38Z intellisight