ads linkedin iCam B38Z 8MP AI IR Kamera e jashtme e rrjetit Bullet | Anviz Global
iCam B38Z

iCam-B38Z

Kamera me rrjetë plumbash të jashtme 8MP AI IR

Vështrim produkt

iCam-B38Z është një aparat fotografik i jashtëm me rezolucion 8MP/4K Ultra HD dhe dizajn elegant. Kombinimi perfekt i funksionit infra të kuqe inteligjente dhe ditë/natë përmirëson shumë efektin e dukshmërisë në mjedise të errëta dhe me dritë të ulët. Lentet e motorizuara 3X mund të rregullojnë qartë imazhet në një distancë prej 50 metrash. Dizajni IP66 ju siguron instalim fleksibël në mjedisin e jashtëm. Të iCam-Seria B3 mbështet standardin H.264/H.265 dhe gjithashtu protokollin standard onvif. Modeli opsional WiFi (-W) ose Modeli 4G (-G) ofron komunikim me valë dhe konfigurim të lehtë. Sloti i kartës SD të ruajtjes së skajit mund të mbështesë kartën micro SD deri në 128 GB. Pajisja ka funksione të integruara për zbulimin e personave dhe zbulimin e automjeteve dhe ju mund të merrni lehtësisht alarmin e ngjarjeve nga ai Intellisight APP për celular.

Features produktit

 • Definicion i lartë lart
  në 8M
 • Dita e Vërtetë/
  (Ditët e qëndrimit)
 • Audio me dy drejtime
 • Ngjarje të zgjuara
 • Edge Deep
  Motori i mësimit
 • Dizajni IP66

Skenat e produktit

Zbulimi i personit Zbulimi i personit
Zbulimi i automjeteve Zbulimi i automjeteve

Specifikimet e produktit

Model
iCam-Kamera video B38Z iCam-B38Z
iCam-Kamera B38ZW iCam-B38ZW
(Modeli WIFI-Vjen së shpejti)
iCam-Kamera B38ZG iCam-B38ZG
(Modeli 4G - Së shpejti)
Kamera  
Sensor Image CMOS me skanim progresiv 1/1.8" 8 megapiksel
Max. zgjidhje 3840 (H) x2160 (V)
Koha e grilave 1 / 12s ~ 1 / 10000s
Ndriçim minimal Ngjyra: 0.005Lux @(F1.2,AGC ON) B/W: 0Lux @(IR LED ON)
Day / Night IR-CUT me ndërprerës automatik/i planifikuar
WDR HDR
BLC mbështetje
Lente  
Lloji i malit M12 fiks
Focal Length Lente zmadhimi 3.6 mm-10 mm (0.14-0.39") me DC-IRIS
Hapje F1.5(W)~F2.8(T)
FOV 99°~42°(H)
Lloji Iris DC-IRIS
ndriçues  
Diapazoni IR Deri në 50 m (1968.5")
Gjatësi vale 850 nm
Audio  
Kompresim audio G.711, G.726, AAC-LC
Lloji i audios Mono
Aftësia Audio Filtri i zhurmës mjedisore, anulimi i jehonës, audio me dy drejtime
Video  
Video Compression H.264, H.265
Video Bit Rate 512 kbps ~ 16mbps
zgjidhje Rrjedha kryesore (3840*2160, 2560*1440, 1920*1080, 1280*720)
Nën-transmetim (1920*1080, 1280*720, 704*576, 640*480)
Rrjedha e tretë (1280*720, 704*576, 640*480)
Rajoni i Interesit (ROI) 4 Rajone fikse për çdo transmetim; Prerja e synuar e Rrjedhës së Tretë
Imazh  
Vendosja e imazhit Ngopja, Shkëlqimi, Kontrasti, mprehtësia, Balancimi automatik i të bardhës
Përmirësimi i imazhit Korrigjimi i shtrembërimit të lenteve, mjegullimi, DNR 2D/3D
Raporti S / N 39dB
Varg Dinamik > 74dB
Të tjerët OSD, Kthimi i imazhit, Mbivendosja e figurës
Ngjarje të zgjuara  
Analizë video Zbulimi i defokusit, Zbulimi i ndryshimit të skenës, Zbulimi i okluzionit
Ngjarje të zgjuara Zbulimi i ndërhyrjeve, Zbulimi i kalimit të linjës, Zbulimi i hyrjes në rajon, Zbulimi i daljes nga rajoni, zbulimi i lëvizjes
Ngjarjet e të mësuarit të thellë Zbulimi i automjeteve, Zbulimi i fytyrës dhe këmbësorëve
Rrjet  
Protokollet TCP/IP,ICMP,HTTP,HTTPS,FTP,DHCP,DNS,DDNS,RTP,RTSP,RTCP,PPPoE,NTP,UPnP,SMTP,SNMP,IGMP,IPv4,IPv6
Pajtueshmëri ONVIF, GB28181, CGI API
drejtuesit IntelliSight re, IntelliSight Mobile
4G  
frekuencë / / TE-TDD: Band34/38/39/40/41;
LTE-FDD: Band1/2/3/4/5/7/8/12/13/18/19/20/25/26/28/66;
GSM: 850 MHz / 900 MHz / 1800 MHz / 1900 MHz;
WCDMA: Band1/2/4/5/6/8/19
standard / / LTE-TDD, LTE-FDD, GSM, WCDMA
Interface  
Ethernet 1 RJ45 (10/100/1000Mbps)
WIFI / IEEE 802.11 b / g / n /
Ruajtje Slot i integruar MicroSD/SDHC/SDXC, deri në 128 GB
alarm 1 hyrje, 1 dalje
Audio E jashtme 1 rresht brenda, e jashtme 1 rresht jashtë
Kyç Reset Button
i përgjithshëm  
Furnizimi me energji elektrike DC12V 1A/POE (IEEE 802.3af)
Konsumi i energjisë
Kushtet e funksionimit -30°C deri në 60°C (-22°F deri në 140°F), Lagështia: 10% deri në 90% (Pa kondensim)
Prova e motit IP66
Çertifikimet CE, FCC, RoHS
Net Weight 2.8KGS
përmasat Φ120*303 mm (Φ4.72*11.93")

Zgjidhje dhe aplikacione të ngjashme

iCam B38Z intellisight