ads linkedin iCam B25 / iCam B25W 5MP AI IR надворешна мрежна камера со куршуми | Anviz Глобална
Anviz Камери

iCam-Б25

Мрежна мрежна камера со 5 MP AI IR на отворено

Преглед на производот

iCam-B25 е мрежна камера со надворешен дизајн со слики од 5MP со висока резолуција и стилски дизајн. Совршената комбинација на интелигентна инфрацрвена и дневна/ноќна конверзија, значително ја подобрува видливоста на ноќниот надзор во средини со слаба осветленост и лесно достигнување на растојание од 20 метри. Дизајнот IP66 ви обезбедува флексибилна инсталација во надворешната средина. На iCam-Серијата B25 поддржува стандарден H.264/H.265, а исто така и стандардниот onvif протокол. Опционалниот модул за WiFi (-W) нуди работа без жица и лесно поставување. Слот за SD-картичка за складирање на работ може да поддржи до 128 GB micro SD-картичка за складирање на работ. Уредот има вградени функции за откривање лица и откривање возила и лесно можете да добиете аларм за настани на него Intellisight мобилна АПП.

Карактеристики на производот

 • Висока дефиниција нагоре
  до 5M
 • Вистински ден/
  ноќ
 • Вграден во
  Микрофон
 • Паметни настани
 • Длабоко на работ
  Мотор за учење
 • Дизајн IP66

Сцени на производи

Откривање на лица Откривање на лица
Откривање на возила Откривање на возила

Спецификации на производи

модел
iCam-Б25 iCam-Б25
iCam- B25W iCam- B25W
Камера  
сензор на слика CMOS со прогресивно скенирање од 1/2.7" 5 мегапиксели
Време на блендата 1/3-ти ~ 1/10000-ти
Минимално осветлување Боја: 0.1Lux @(F1.2, AGC ON)
B/W: 0Lux @(IR LED LED)
Ден / ноќ IR-CUT со автоматско префрлување/Закажано
WDR Поддршка
BLC Поддршка
Опсег на IR 20m
Леќа  
Фокусно растојание 4мм (опционално 6мм, 8мм)
Тип на планина M12
video  
видео компресија H.264, H.265
Брзина на видео 512 kbps ~ 16mbps
резолуцијата Главен тек (2560*1920, 2048*1536, 1920*1080, 1280*960)
Под-тек (640*480)
Поставување на слика Заситеност, осветленост, контраст, острина
други, пак, OSD, ImageFlip, 2D/3D DNR, Автоматски баланс на белата боја
Паметни настани Откривање на упад, Откривање на премин на линија, Откривање на влез во регионот, Откривање на излез од регионот, Откривање на бегство
Настани за длабоко учење Откривање возила, Откривање лице и пешаци, Face Match (-P), ANPR (-C)
мрежа  
Протоколи TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, PPPoE, NTP, UPnP, SMTP, SNMP, IGMP
Компатибилност ONVIF, GB28181, CGI API
управување со Intellisight Облак десктоп софтвер, IntelliSight Мобилен APP
Интерфејс  
Етернет RJ-45 (10 / 100Base-T) RJ-45 (10/100Base-T &
WIFI (802.1 b/g/n) (-W модел)
Складирање Вграден слот за SD картичка, поддржува слот за MicroSD/SDHC/SDXC, до 128 GB
Клучни Ресетирање
Генерално  
Напојување DC12V 1A/POE (IEEE 802.3af)
Потрошувачка на енергија
Работни услови -30 ° C до 60 ° C (-22 ° F до 140 ° F)
Временски доказ IP66
Сертификати CE, FCC, ROHS
Тежина 315G
димензии Φ224.92*248.45мм (Φ8.86*9.78")

Поврзано решение и апликација

2528

превземи