ads linkedin iCam B25 / iCam B25W 5MP AI IR Kamera e jashtme e rrjetit Bullet | Anviz Global
Anviz kamera

iCam-B25

Kamera me rrjetë plumbash të jashtme 5MP AI IR

Vështrim produkt

iCam-B25 është një kamerë rrjeti e dizajnit të jashtëm me imazhe me rezolucion të lartë 5MP dhe dizajn elegant. Kombinimi perfekt i konvertimit infra të kuqe inteligjente dhe ditë/natë, përmirëson shumë dukshmërinë e mbikëqyrjes së natës në mjedise me dritë të ulët dhe që arrin lehtësisht në distancën e gjatë 20 metra. Dizajni IP66 ju siguron instalim fleksibël në mjedisin e jashtëm. Të iCamSeria -B25 mbështet standardin H.264/H.265 dhe gjithashtu protokollin standard onvif. Moduli opsional WiFi (-W) ofron funksionim pa tela dhe konfigurim të lehtë. Sloti i kartës SD të ruajtjes së skajit mund të mbështesë kartën micro SD deri në 128 GB për ruajtje në skaj. Pajisja ka funksione të integruara për zbulimin e personave dhe zbulimin e automjeteve dhe ju mund të merrni lehtësisht alarmin e ngjarjeve mbi të Intellisight APP për celular.

Features produktit

 • Definicion i lartë lart
  në 5M
 • Dita e Vërtetë/
  (Ditët e qëndrimit)
 • Built-in
  mikrofon
 • Ngjarje të zgjuara
 • Edge Deep
  Motori i mësimit
 • Dizajni IP66

Skenat e produktit

Zbulimi i personit Zbulimi i personit
Zbulimi i automjeteve Zbulimi i automjeteve

Specifikimet e produktit

Model
iCam-B25 iCam-B25
iCam-B25W iCam-B25W
Kamera  
Sensor Image CMOS me skanim progresiv 1/2.7" 5 megapiksel
Koha e grilave 1 / 3s ~ 1 / 10000s
Ndriçim minimal Ngjyra: 0.1Lux @(F1.2, AGC ON)
B/W: 0Lux @(IR LED ON)
Day / Night IR-CUT me ndërprerës automatik/i planifikuar
WDR mbështetje
BLC mbështetje
Diapazoni IR 20m
Lente  
Focal Length 4 mm (opsionale 6 mm, 8 mm)
Lloji i malit M12
Video  
Video Compression H.264, H.265
Video Bit Rate 512 kbps ~ 16mbps
zgjidhje Rrjedha kryesore (2560*1920, 2048*1536, 1920*1080, 1280*960)
Nën-transmetim (640*480)
Vendosja e imazhit Ngopja, Shkëlqimi, Kontrasti, mprehtësia
Të tjerët OSD, ImageFlip, 2D/3D DNR, Balancë automatike e bardhë
Ngjarje të zgjuara Zbulimi i ndërhyrjeve, Zbulimi i kalimit të linjës, Zbulimi i hyrjes në rajon, zbulimi i daljes nga rajoni, zbulimi i kalimit të linjës
Ngjarjet e të mësuarit të thellë Zbulimi i automjeteve, Zbulimi i fytyrave dhe këmbësorëve, Ndeshja e fytyrës (-P), ANPR (-C)
Rrjet  
Protokollet TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, PPPoE, NTP, UPnP, SMTP, SNMP, IGMP
Pajtueshmëri ONVIF, GB28181, CGI API
drejtuesit Intellisight Softueri i desktopit në renë kompjuterike, IntelliSight Mobile APP
Interface  
Ethernet RJ-45 (10 / 100Base-T) RJ-45 (10/100Bazë-T &
WIFI (802.1 b/g/n) (modeli -W)
Ruajtje Slot i integruar i kartës SD, mbështet Slotin MicroSD/SDHC/SDXC, deri në 128 GB
Kyç Reset
i përgjithshëm  
Furnizimi me energji elektrike DC12V 1A/POE (IEEE 802.3af)
Konsumi i energjisë
Kushtet e funksionimit -30 ° C deri 60 ° C (-22 ° F deri 140 ° F)
Prova e motit IP66
Çertifikimet CE, FCC, ROHS
peshë 315G
përmasat Φ224.92*248.45 mm (Φ8.86*9.78")

Zgjidhje dhe aplikacione të ngjashme

2528

Shkarko

 • 16/07 // 202
  sprovë
  Anviz-iCam-D48Z-Flyer-V1-EN
  1.7 MB