ads linkedin ANVIZ Биометриски терминал за лице со маска | Anviz Глобална

Anviz Биометрискиот терминал за лице со предупредувања за маска и температура помага да се создаде доверба дека е безбедно да се вратите на работа и на училиште

01/14/2021
Сподели
разбирање Технологијата за контрола на пристап ја надмина својата основна апликација како безбедносна алатка и помага да се заштитат поединците од инфекција, Anviz најави објавување на стратешки додаток на својата производна линија, Go Touchless - FaceDeep 5   FaceDeep 5 ИРТ.

длабоко лице 5 powered by длабока вештачка интелигенција

Безбедно Врати се на работа   Училиште за време на постпандемискиот период заминува луѓе со прашање -со какво здравје и безбедност мерки на претпазливост.

Anviz го претстави терминалот за препознавање лице базиран на вештачка интелигенција со предупредувања за маски и температура, опремен со процесор за Linux базиран на две јадра и најновите BioNANO алгоритам за длабоко учење кој му овозможува прецизност и поголема брзина да препознае лице.

Според г. Феликс Фу, менаџер за производи во Anviz Глобална, двојната камера за откривање лице во живо и маска, предупредување за температура се клучните карактеристики на Anviz Серии без допир кои ќе ги натераат учениците и вработените да ги почитуваат правилата за носење маски во овој период.

Понатаму, во комбинација со најновиот софтвер за временско присуство и управување со контрола на пристап- CrossChex, Anviz ги нуди вкупните решенија за спроведување на правилата кои бараат маски и нормална телесна температура за пристап до влезот.

Со лесна инсталација и повеќе опции за автентикација, уредот може да се користи во јавни згради, владини објекти, образовни институции, болници, фирми за професионални услуги и малопродажба.

Како што е глобалната побарувачка за хигиенска безбедност и заштита се зголемува, Anviz FaceDeep Серијата го обезбедува најдоброто решение за намалување на грижите на враќање на функцијата   училиште за време на постпандемиската доба.
 

Вести поврзани со PR Newswire:
ANVIZ Биометрискиот терминал за лице со предупредувања за маска и температура помага да се создаде доверба дека е безбедно да се вратите на работа и на училиште (САД-Англиски)
Терминалот за биометриско препознавање лице на ANVIZ со предупредувања за маска и температура Помош за безбедно враќање на работа и на училиште ( Латинска Америка - шпански)

Дејвид Хуанг

Експерти во областа на интелигентна безбедност

Над 20 години во безбедносната индустрија со искуство во маркетинг на производи и развој на бизнисот. Во моментов работи како директор на тимот за глобален стратешки партнер во Anviz, а исто така ја надгледува активноста во сите Anviz Конкретно во центрите за искуство во Северна Америка. Можете да го следите или Скопје.