ads linkedin Anviz Лансира нова генерација решенија за препознавање лице | Anviz Глобална

Anviz Лансира решенија за препознавање лица од новата генерација како одговор на постпандемискиот свет

10/24/2020
Сподели
Во изминатите неколку месеци, пандемијата COVID-19 предизвика повеќекратни нарушувања и загриженост за безбедноста на организациите во секоја индустрија. Додека бизнисите се борат да создадат безбедно, удобно враќање за вработените, клиентите и продавачите, управувањето без допир и топлинска енергија стана составен дел од барањата во обезбедувањето итни решенија за визуелно скенирање.

Anviz, демонстриран снабдувач на биометриски и AIOT технологија од 2001 година, беше пионер на регистрација без допир и пријавување и управување со пристап врз основа на лице на својата најнова иновација. Возбудена е да го објави објавувањето на стратешки додаток на неговата производна линија, FaceDeep 5   FaceDeep 5 IRT, целосно интегрирано решение за бесконтактно и термичко управување за луѓето да имаат пристап до контролата на влезовите или да евидентираат време на присуство и истовремено да ја проверуваат температурата и носењето маски без да треба да допираат терминал или порта, барања кои брзо се пронаоѓаат во комерцијалните канцеларии. угостителски и трговски ланци, надежни преполни спортски арени, медицински установи и многу повеќе.

Опремен со инфрацрвена термална камера за откривање температура, FaceDeep 5 IRT е специјално дизајниран за брзо скенирање на корисници со покачена телесна температура за помалку од 0.3 секунди во рок од 3.2 стапки и ги приспособува предупредувањата и разновидните извештаи за известувања за висока температура и за носење без маска.

Поточно, скринингот на температурата со термографска технологија (32x32 пиксели), е попрецизен и побрз за достигнување од другите со технологијата за термопил (една точка) на пазарот. И двојните камери за препознавање лице (IR и VIS) вклучуваат a BioNano, најсовремен алгоритам за препознавање лице плус технологија за читање RFID (и 125Khz и 13.56Mhz).

Целосно може да се конфигурира, платформата може да се управува на уредот или во CrossChex Софтверска апликација и обезбедена со SDK за интеграција од трета страна доколку е потребно. Освен многуте конкурентски предности, FaceDeep5 е во согласност со IP65 и се применува на отворено.

Покрај тоа, како долгогодишен технолошки иноватор, Anviz развива и целосно интегрирани платформи за ангажирање луѓе базирани на облак, вклучувајќи вистинско управување со мобилни уреди. Плус, Anviz обезбедува и разновидни држачи и држачи за терминалите. Исто како Дејвид, Anviz Директорот на BD во Северна Америка објасни: „Побарувачката за нашиот површински ѕид и десктоп модел беше јасна од самиот почеток, но бидејќи почнавме да гледаме значително зголемен интерес од комерцијални згради, спортски арени, меѓународни синџири хотели и експанзивни казина, ни требаше разновидни високоиздржливи држачи за да се зголеми приспособливоста и употребата во области со голем сообраќај“.

Вести поврзани со PR Newswire:
Anviz Лансира решенија за препознавање лица од новата генерација како одговор на постпандемскиот свет (САД-Англиски)

Петерсон Чен

директор за продажба, индустрија за биометриска и физичка безбедност

Како директор за продажба на глобални канали на Anviz глобално, Петерсон Чен е експерт во индустријата за биометриска и физичка безбедност, со богато искуство во развој на бизнисот на глобалниот пазар, управување со тим, итн; И, исто така, богато знаење за паметен дом, едукативен робот и STEM образование, електронска мобилност итн. Можете да го следите или Скопје.