ads linkedin Anviz Nis Zgjidhjet e Gjeneratës së Re të Njohjes së Fytyrës | Anviz Global

Anviz Nis zgjidhjet e gjeneratës së re të njohjes së fytyrës në përgjigje të botës post-pandemike

10/24/2020
Shpërndaje
Në dy muajt e fundit, pandemia COVID-19 ka shkaktuar ndërprerje të shumta dhe shqetësime për sigurinë për organizatat në çdo industri. Ndërsa bizneset luftojnë për të krijuar një kthim të sigurt dhe të rehatshëm për punonjësit, klientët dhe shitësit, menaxhimi pa prekje dhe termik është bërë një pjesë integrale e kërkesave për ofrimin e zgjidhjeve të menjëhershme të skanimit vizual.

Anviz, një ofrues i demonstruar i teknologjisë biometrike dhe AIOT që nga viti 2001, filloi regjistrimin pa prekje dhe kontrollin dhe menaxhimin e aksesit të bazuar në fytyrë të inovacionit të saj më të fundit. Është e emocionuar të njoftojë lëshimin e një shtesë strategjike në linjën e saj të produkteve, FaceDeep 5   FaceDeep 5 IRT, një zgjidhje plotësisht e integruar pa kontakt dhe menaxhimi termik për njerëzit që të kenë akses në kontrollin e hyrjeve ose të regjistrojnë kohën e frekuentimit dhe njëkohësisht të kontrollojnë temperaturën dhe veshjen e maskës pa pasur nevojë të prekin një terminal ose portë, kërkesa që po gjejnë shpejt rrugën e tyre në zyrat tregtare. Zinxhirët e mikpritjes dhe shitjes me pakicë, arena sportive plot shpresa, objekte mjekësore dhe më shumë.

E pajisur me kamerë infra të kuqe për zbulimin e temperaturës termike, FaceDeep 5 IRT është projektuar posaçërisht për të skanuar me shpejtësi përdoruesit me temperaturë të ngritur të trupit në më pak se 0.3 sekonda brenda 3.2 këmbëve dhe personalizon sinjalizimet dhe një shumëllojshmëri raportimesh për njoftime në temperaturë të lartë dhe pa maskë.

Konkretisht, skanimi i temperaturës me teknologji termografike (32x32 piksele), është më i saktë dhe më i shpejtë për t'u kapur se të tjerët me teknologjinë termopile (një pikë) në treg. Dhe kamerat e dyfishta të njohjes së fytyrës (IR & VIS) përfshijnë një BioNano, algoritmi më i fundit i njohjes së fytyrës plus teknologjinë e leximit RFID (si 125Khz ashtu edhe 13.56Mhz).

Plotësisht i konfigurueshëm, platforma mund të menaxhohet në pajisje ose në CrossChex Aplikim softuerik dhe i pajisur me SDK për integrimin e palës së tretë nëse është e nevojshme. Përveç avantazheve të shumta konkurruese, FaceDeep5 është në përputhje me IP65 dhe i zbatueshëm për jashtë.

Përveç kësaj, si një novator teknologjik për një kohë të gjatë, Anviz po zhvillon gjithashtu platforma të angazhimit plotësisht të integruar të njerëzve të bazuar në cloud, duke përfshirë menaxhimin e vërtetë të pajisjeve celulare. Plus, Anviz ofron gjithashtu një shumëllojshmëri montimesh dhe qendrash për terminalet. Ashtu si Davidi, Anviz Drejtori i BD në Amerikën e Veriut shpjegoi: "Kërkesa për modelin tonë të murit sipërfaqësor dhe desktopit ishte e qartë që në fillim, por ndërsa filluam të shohim një rritje të konsiderueshme të interesit nga ndërtesat tregtare, arenat sportive, zinxhirët ndërkombëtarë të hoteleve dhe kazinotë e gjera, na duhej një shumëllojshmëri stendash shumë të qëndrueshme për të rritur përshtatshmërinë dhe përdorimin në zonat me trafik të lartë."

Lajme të lidhura me PR Newswire:
Anviz Lancon zgjidhjet e njohjes së fytyrës së gjeneratës së re në përgjigje të botës post-pandemike (SHBA-Anglisht)

Peterson Chen

drejtor shitjesh, industria e sigurisë biometrike dhe fizike

Si drejtor i shitjeve të kanaleve globale të Anviz global, Peterson Chen është një ekspert në industrinë e sigurisë biometrike dhe fizike, me përvojë të pasur në zhvillimin e biznesit të tregut global, menaxhimin e ekipit, etj; Dhe gjithashtu njohuri të pasura për shtëpinë inteligjente, robotin edukativ dhe edukimin STEM, lëvizshmërinë elektronike, etj. Mund ta ndiqni ose LinkedIn.