ads linkedin Anviz Партнери со TRINET да организираат две успешни роуд шоуа во Сингапур и Индонезија | Anviz Глобална

Anviz Партнери со TRINET да организираат две успешни роуд шоуа во Сингапур и Индонезија

05/16/2024
СподелиСингапур, 23 април и Индонезија, 30 април 2024 година - Во соработка со клучниот партнер TRINET TECHNOLOGIES PTE LTD, Anviz организираше два успешни роудшоу настани. Двата настани собраа повеќе од 30 индустриски експерти кои покажаа голем ентузијазам за AnvizБизнис модел на решенија засновани на корисничко сценарио и интерес за новите карактеристики на производот.

 

Потреба за пазари во Југоисточна Азија: RCEP носи нови можности, најголем покачен пазар во светот

Како најголема слободна трговија во светот, која ќе го води развојот на глобалната слободна трговија, RCEP ќе го поттикне и регионот на Југоисточна Азија да прифати подобри можности за развој. Anviz верува дека во овој момент, пазарот во Југоисточна Азија треба да биде позрел високотехнолошки и иновативни безбедносни решенија за АСЕАН да стане најголемата придружба на пазарот во поединечно ниво.

Витрина за производи

FaceDeep 5 - Со верификацијата на над еден милион лица ширум светот, на Anviz Серијата за препознавање лице стана еден од најпрецизните терминали за препознавање лице погоден за различни средини и услови. Anviz's BioNANO Алгоритамот за лице прецизно препознава лица од различни земји и препознава лица во маски, очила, долга коса, брада и сл., со стапка на препознавање од над 99%.
 

CrossChex Cloud - Како систем за управување со време и присуство базиран на облак, тој обезбедува ефикасна и удобна услуга за управување со времето на вработените, приспособена да ги заштеди трошоците за ресурси на бизнисите. Тој е супер брз за поставување и лесен за користење, не е потребен софтвер. Секогаш кога има интернет конекција, може да се користи без никакво ограничување на веб-прелистувачот.C2 Серија - Да се ​​биде биометриски и РФИД картички за контрола на пристап и систем за време и присуство врз основа на AnvizСо напредна технологија, таа обезбедува повеќе методи за тактирање на вработените за лесен пристап. Anviz Системот за препознавање на лажни отпечатоци од вештачка интелигенција (AFFD) ги спојува вештачката интелигенција и технологијата за длабоко учење за да препознае и вклучи аларми за 0.5 секунди со прецизност од 99.99%. Anviz Технологијата за биометриски картички ги складира биометриските податоци на личната RFID картичка на корисникот и обезбедува усогласување на податоците еден на еден за комбинација на безбедност и практичност.

VF 30 Pro - Нова генерација самостоен терминал за контрола на отпечаток од прст и паметна картичка со флексибилна POE и WIFI комуникација. Исто така, поддржува функции на веб-сервер за да се обезбеди лесно самоуправување и професионален самостоен интерфејс за контрола на пристап, обезбедувајќи им на корисниците помали трошоци за инсталација, поедноставна конфигурација и пониски трошоци за одржување.

Рече Каи Јанфенг, менаџер за развој на бизнис во Anviz"Anviz е посветена на испорака на едноставни, интегрирани решенија, вклучително и паметна контрола на пристап базирана на облак и AIOT, време и посетеност и решенија за видео надзор за попаметен, побезбеден свет. На пазарот во Југоисточна Азија, ќе ја задржиме истата посветеност на обезбедување нови безбедносни производи и решенија за одржлива иднина на локалните бизниси“.

Повратни информации за настанот во живо 
Успешниот настан Roadshow ги собра индустриските партнери за деловна комуникација лице-в-лице, дискутирајќи Anvizна најновите производи и технологии, со силен интерес за проекти за соработка. Еден од присутните рече: „Во конкурентна и предизвикувачка индустриска средина, одлично е да се види тоа Anviz може да остане во чекор со притисокот да испорача изненадувачки иновации. Во следниот процес на соработка, ќе продолжиме да инвестираме во позитивен став за развој на овој пазар кој е полн со потенцијал заедно со Anviz."

Иднина на можности и предизвици

Во Југоисточна Азија, пазар во развој, со популарноста на Интернет, локалната деловна безбедносна свест и свесноста за сцената за безбедносни производи, учесниците на постоечкиот пазар исто така го туркаат ширењето на безбедносните производи. Поголемиот пазар, исто така, значи дека демне повеќе конкуренција, што го прави уште поважно за нас да направиме долгорочно градење бренд и планирање на производи.

Технички менаџер за продажба на Anviz, Дирај Х рече: „Ќе го завршиме долгорочното планирање за градење бренд и подобрување на цврстата моќност на производите за да бидеме во чекор со трендовите во индустријата. Ќе продолжи да напредува со нашите партнери, директно да се соочи со предизвиците на пазарот и да направи комплетна еко-услуга“.
Не пропуштајте го нашето следно роуд шоу ако и вие сакате да се придружите Anviz за далекосежни и заеднички напори.

За нас Anviz
Anviz Глобал е обединет интелигентен обезбедувач на безбедносни решенија за малите и средните претпријатија и претпријатијата ширум светот. Компанијата обезбедува сеопфатни решенија за биометрика, видео надзор и управување со безбедноста базирани на технологии на облак, Интернет на нештата (IoT) и вештачка интелигенција. 

AnvizРазличната база на клиенти на компанијата опфаќа комерцијални, образовни, производствени и малопродажни индустрии. Нејзината широка партнерска мрежа поддржува повеќе од 200,000 компании за попаметни, побезбедни и побезбедни операции и згради. 

Програма за ко-маркетинг 2024 година 
Оваа година подготвивме повеќе материјали и повеќе видови настани. 
Колаборативните настани ефективно ќе ги прикажат вашите производи пред пошироката публика и ќе ви помогнат да стекнете повеќе деловни можности. Секој организатор добива парично спонзорство и материјали за производи од нас. Ко-маркетингот може да биде во форма на роуд шоуа, онлајн вебинари, реклами и медиумски комплети.
Дали ве интересираа повеќе детали? Добредојдовте да не контактирате. Ајде да резервираме состанок!

Каи Јанфенг

Менаџер за развој на бизнис за регионот на Југоисточна Азија

Со повеќе од 15 години искуство во биометриски решенија, Cai Yanfeng има богата експертиза во имплементација на успешни биометриски решенија. Тој игра клучна улога во проширувањето на присуството на компанијата во регионот на Југоисточна Азија. Можете да го следите Скопје да остане ажуриран за неговите најнови сознанија во индустријата за биометриски решенија. Во спротивно контактирајте го директно преку е-пошта: yanfeng.cai@anviz. Со