ads linkedin iCam-D48F 8MP AI мрежна камера Fisheye | Anviz Глобална
Мрежна камера

iCam-D48F

8MP AI Fisheye Dome мрежна камера

Преглед на производот

iCam-D48F е водоотпорна камера за рибино око со 8MP/4K Ultra HD резолуција и стилски дизајн. Може да даде панорамска слика од 360 степени кога е монтирана на таван и гледање панорама од 180 степени за монтирана на страничен ѕид. HDR и леќите со ултра слаба осветленост обезбедуваат јасна слика при средини со силна и слаба осветленост. Дизајнот IP66 обезбедува флексибилна инсталација во надворешните и внатрешните области. Слот за SD картичка за складирање на работ може да поддржи до 128 GB micro SD картичка и 2 недели целосно складирање на видео. Уредот има вградени функции за откривање лица и откривање возила за лесно да добивате аларм за настани од него IntelliSight мобилна АПП.

Карактеристики на производот

 • Остри 4K
 • Прикажи ги
  Види
 • Edge AI
  апликација
 • До 14 дена
  Складирање на работ
 • Затворен и
  отворен
 • Остра ноќ
  Визија
 • Далечински пристап
  и менаџмент

Сцена за инсталација

отворен Надворешен ѕиден носач
затворен Внатрешна монтажа на таванот

Спецификации на производи

модел
iCam-D48F iCam-D48F
Камера  
сензор на слика CMOS со прогресивно скенирање од 1/1.8" 8 мегапиксели
Макс. Резолуција 3840 (H) x 2160 (V)
Време на блендата 1/12-ти ~ 1/10000-ти
Минимално осветлување Боја: 0.1Lux @(F1.2, AGC ON)
B/W: 0Lux @(IR LED LED)
Ден / ноќ IR-CUT со автоматско префрлување/Закажано
WDR HDR
BLC Поддршка
Леќа  
Тип на планина Поправен M12
Фокусно растојание 1.7 мм (0.07 ")
Отворот F2.0
FOV 185 ° (H)
Тип на ирис /
Илуминатор  
Опсег на IR До 15 метри (590.55")
Бранова должина 850nm
Аудио  
Аудио компресија G.711, G.72 6, AAC-LC
Тип на аудио Моно
Аудио способност Филтер за еколошки шум, поништување на ехо, двонасочно аудио
video  
видео компресија H.264, H.265
Брзина на видео 512 kbps ~ 16mbps
резолуцијата Главен тек (3840*2160, 2560*1440, 1920*1080, 1280*720)
Под-тек (1920*1080, 1280*720, 704*576, 640*480)
Трет тек (1280*720, 704*576, 640*480)
Поглед во живо Поддршка на одборот: рибно око, поглед на панорама од 180°, Fisheye + 3 ePT
Регион на интерес (ROI) 4 фиксни региони за секој тек; Целно сечење на Третиот тек
Сликата  
Поставување на слика Заситеност, Осветленост, Контраст, острина, Автоматски баланс на белата боја
Подобрување на сликата Корекција на дисторзија на објективот, замаглување, 2D/3D DNR
S / N сооднос 39dB
Динамички опсег > 74dB
други, пак, OSD, ImageFlip, Преклопување на слика
Паметни настани  
Видео-аналитика Откривање на дефокусирање, откривање промени на сцена, откривање оклузија
Паметни настани Откривање на упад, Откривање на премин на линија, Откривање на влез во регионот, Откривање на излез од регионот, Откривање на бегство
Настани за длабоко учење Откривање возила, Откривање лице и пешаци, Face Match (-P), ANPR (-C)
мрежа  
Протоколи TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, PPPoE, NTP, UPnP, SMTP, SNMP, IGMP, IPv4, IPv6
Компатибилност ONVIF, GB28181, CGI API
управување со IntelliSight Облак десктоп софтвер, IntelliSight Мобилен APP
Интерфејс  
Етернет 1 RJ45 (10M/100M/1000M)
Складирање Вграден слот за MicroSD/SDHC/SDXC, до 128 GB
Аларм 1 влез, 1 излез
Аудио 1 вграден микрофон, надворешен 1 влез, надворешен 1 излез
Клучни Ресетирај Батон
Генерално  
Напојување DC12V 1A/POE (IEEE 802.3af)
Потрошувачка на енергија
Работни услови -30°C до 60°C (-22°F до 140°F), Влажност: 10% до 90% (без кондензација)
Временски доказ IP66
Сертификати CE, FCC, RoHS
Тежина 2.5KGS
димензии Φ158*70мм (Φ6.22*4.33")