ads linkedin iCam-D48F Kamera e rrjetit AI Fisheye 8MP | Anviz Global
Kamera e Rrjetit

iCam-D48F

Kamera e rrjetit 8MP AI Fisheye Dome

Vështrim produkt

iCam-D48F është një aparat fotografik i papërshkueshëm nga uji me sy peshku me rezolucion 8MP/4K Ultra HD dhe dizajn elegant. Mund të japë një imazh panoramik 360 gradë kur është i montuar në tavan dhe pamje panoramike 180 gradë për montimin në mur anësor. Lentet HDR dhe me dritë ultra të ulët sigurojnë marrjen e imazhit të qartë në mjedise të forta dhe me dritë të ulët. Dizajni IP66 siguron instalim fleksibël në zonat e jashtme dhe të brendshme. Sloti i kartës SD të ruajtjes së skajshme mund të mbështesë kartën micro SD deri në 128 GB dhe ruajtje të plotë video 2 javë. Pajisja ka funksione të integruara të zbulimit të personave dhe zbulimit të automjeteve për të marrë me lehtësi alarmin e ngjarjeve nga IntelliSight APP për celular.

Features produktit

 • E freskët 4K
 • Pamje
  Pamje
 • Edge AI
  Aplikacion
 • Deri në 14 ditë
  Magazinimi i Edge
 • Të brendshme dhe
  i jashtëm
 • Natë e freskët
  vizion
 • Hyrja në distancë
  dhe Menaxhmenti

Skena e instalimit

i jashtëm Montimi i murit në natyrë
shtëpie Montimi i tavanit të brendshëm

Specifikimet e produktit

Model
iCam-D48F iCam-D48F
Kamera  
Sensor Image CMOS me skanim progresiv 1/1.8" 8 megapiksel
Max. zgjidhje 3840 (H) x 2160 (V)
Koha e grilave 1 / 12s ~ 1 / 10000s
Ndriçim minimal Ngjyra: 0.1Lux @(F1.2, AGC ON)
B/W: 0Lux @(IR LED ON)
Day / Night IR-CUT me ndërprerës automatik/i planifikuar
WDR HDR
BLC mbështetje
Lente  
Lloji i malit M12 fiks
Focal Length 1.7mm (0.07 ")
Hapje F2.0
FOV 185 ° (H)
Lloji Iris /
ndriçues  
Diapazoni IR Deri në 15 m (590.55")
Gjatësi vale 850nm
Audio  
Kompresim audio G.711, G.72 6, AAC-LC
Lloji i audios Mono
Aftësia Audio Filtri i zhurmës mjedisore, anulimi i jehonës, audio me dy drejtime
Video  
Video Compression H.264, H.265
Video Bit Rate 512 kbps ~ 16 Mbps
zgjidhje Rrjedha kryesore (3840*2160, 2560*1440, 1920*1080, 1280*720)
Nën-transmetim (1920*1080, 1280*720, 704*576, 640*480)
Rrjedha e tretë (1280*720, 704*576, 640*480)
Pamje e drejtpërdrejtë Mbështetja në bord: Pamje Fisheye, Pamje Panorama 180°, Fisheye + 3 ePT
Rajoni i Interesit (ROI) 4 Rajone fikse për çdo transmetim; Prerja e synuar e Rrjedhës së Tretë
Imazh  
Vendosja e imazhit Ngopja, Shkëlqimi, Kontrasti, mprehtësia, Balancimi automatik i të bardhës
Përmirësimi i imazhit Korrigjimi i shtrembërimit të lenteve, mjegullimi, DNR 2D/3D
Raporti S / N 39dB
Varg Dinamik > 74dB
Të tjerët OSD, ImageFlip, Mbivendosja e figurës
Ngjarje të zgjuara  
Analizë video Zbulimi i defokusit, Zbulimi i ndryshimit të skenës, Zbulimi i okluzionit
Ngjarje të zgjuara Zbulimi i ndërhyrjeve, Zbulimi i kalimit të linjës, Zbulimi i hyrjes në rajon, zbulimi i daljes nga rajoni, zbulimi i kalimit të linjës
Ngjarjet e të mësuarit të thellë Zbulimi i automjeteve, Zbulimi i fytyrave dhe këmbësorëve, Ndeshja e fytyrës (-P), ANPR (-C)
Rrjet  
Protokollet TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, PPPoE, NTP, UPnP, SMTP, SNMP, IGMP, IPv4, IPv6
Pajtueshmëri ONVIF, GB28181, CGI API
drejtuesit IntelliSight Softueri i desktopit në renë kompjuterike, IntelliSight Mobile APP
Interface  
Ethernet 1 RJ45 (10M/100M/1000M)
Ruajtje Slot i integruar MicroSD/SDHC/SDXC, deri në 128 GB
alarm 1 hyrje, 1 dalje
Audio 1 mikrofon i integruar, i jashtëm 1 linjë hyrëse, i jashtëm 1 linjë jashtë
Kyç Reset Button
i përgjithshëm  
Furnizimi me energji elektrike DC12V 1A/POE (IEEE 802.3af)
Konsumi i energjisë
Kushtet e funksionimit -30°C deri në 60°C (-22°F deri në 140°F), Lagështia: 10% deri në 90% (Pa kondensim)
Prova e motit IP66
Certifikatat CE, FCC, RoHS
peshë 2.5KGS
përmasat Φ158*70 mm (Φ6.22*4.33")