ads linkedin iCam-D25 5MP AI IR Mini Dome мрежна камера | Anviz Глобална
iCam D25

iCam-Д25

5MP AI IR Mini Dome мрежна камера

Преглед на производот

iCam-D25 е внатрешна супер мини камера со 5MP QHD резолуција и стилски дизајн. Совршената комбинација на интелигентна инфрацрвена функција и функцијата ден/ноќ во голема мера го подобрува ефектот на видливост во темни и слаби средини. На iCam-Серијата D2 поддржува стандарден H.264/H.265, а исто така и стандардниот onvif протокол. Опционалниот модел на Wi-Fi (-W) нуди безжична комуникација и лесно поставување. Слот за SD картичка за складирање на работ може да поддржи до 128 GB micro SD картичка. Уредот има вградени функции за откривање лица и откривање возила и лесно можете да добиете аларм за настани од него IntelliSight мобилна апликација. Вградениот микрофон и интерфејсот на звучникот поддржуваат аудио настани и двонасочно аудио.

Карактеристики на производот

 • Висока дефиниција нагоре
  до 5M
 • Вистински ден/
  ноќ
 • Вграден во
  Микрофон
 • Паметни настани
 • Длабоко на работ
  Мотор за учење

Сцени на производи

Сала за деловни состаноци Сала за деловни состаноци
Лоби и приеми Лоби и приеми

Спецификации на производи

модел
iCam-Д25 iCam-Д25
iCam- Д25 W iCam- Д25 W
Камера  
сензор на слика CMOS со прогресивно скенирање од 1/2.7" 5 мегапиксели
Макс. Резолуција 2880 (H) x1620 (V)
Време на блендата 1/12-ти ~ 1/10000-ти
Минимално осветлување Боја: 0.01Lux @(F1.2,AGC ON)
B/W: 0Lux @(IR LED LED)
Ден / ноќ IR-CUT со автоматско префрлување/Закажано
WDR HDR
BLC Поддршка
Леќа  
Тип на планина Поправен M12
Фокусно растојание 2.8 мм (0.11 ")
Отворот F1.8
FOV 105 ° (H)
Ирис Тип Фиксна
Илуминатор  
Опсег на IR До 10 метри (393.70")
Бранова должина 850nm
Аудио  
Аудио компресија G.711, G.72 6, AAC-LC
Тип на аудио Моно
Аудио способност Филтер за еколошки шум, поништување на ехо, двонасочно аудио
video  
видео компресија H.264, H.265
Брзина на видео 512 kbps ~ 16mbps
резолуцијата Главен тек (2880*1620, 2560*1440, 1920*1080, 1280*720)
Под-тек (1920*1080, 1280*720, 704*576, 640*480)
Трет тек (1280*720, 704*576, 640*480)
Регион на интерес (ROI) 4 фиксни региони за секој тек; Целно сечење на Третиот тек
Сликата  
Поставување на слика Заситеност, Осветленост, Контраст, Острина, Автоматски баланс на белата боја
Подобрување на сликата Корекција на дисторзија на објективот, замаглување, 2D/3D DNR
S / N сооднос 39dB
Динамички опсег > 100dB
други, пак, OSD, превртување на слики, преклопување на слика
Паметни настани  
Видео-аналитика Откривање на дефокусирање, откривање промени на сцена, откривање оклузија
Паметни настани Откривање на упад, Откривање на премин на линија, Откривање на влез во регионот, Откривање на излез од регионот, Откривање на бегство
Настани за длабоко учење Откривање возила, Откривање лице и пешаци, Face Match (-P), ANPR (-C)
мрежа  
Протоколи TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, PPPoE, NTP, UPnP, SMTP, SNMP, IGMP, IPv4, IPv6
Компатибилност ONVIF, GB28181, CGI API
управување со IntelliSight Облак десктоп софтвер, IntelliSight Мобилен APP
Интерфејс  
Етернет 1 RJ45 (10/100 Mbps)
WIFI / IEEE 802.11 b / g / n
Мебел за складирање Вграден слот за MicroSD/SDHC/SDXC, до 128 GB
Аудио 1 вграден микрофон, 1 вграден звучник
Клучни Ресетирај Батон
Генерално  
Напојување DC12V 1A/POE (IEEE 802.3af)
Потрошувачка на енергија
Работни услови -10°C до 50°C (14°F до 122°F), Влажност: 10% до 90% (без кондензација)
Сертификати CE, FCC, RoHS
Тежина 1.5KGS
димензии Φ100.4*50.7мм (Φ3.95*2.00")

Поврзано решение и апликација

anviz intellisight