ads linkedin iCam-D25 Kamera e rrjetit 5MP AI IR Mini Dome | Anviz Global
iCam D25

iCam-D25

Kamera e rrjetit 5MP AI IR Mini Dome

Vështrim produkt

iCam-D25 është një super mini kamera e brendshme me rezolucion 5MP QHD dhe dizajn elegant. Kombinimi perfekt i funksionit infra të kuqe inteligjente dhe ditë/natë përmirëson shumë efektin e dukshmërisë në mjedise të errëta dhe me dritë të ulët. Të iCamSeria -D2 mbështet standardin H.264/H.265 dhe gjithashtu protokollin standard onvif. Modeli opsional Wi-Fi (-W) ofron komunikim me valë dhe konfigurim të lehtë. Sloti i kartës SD të ruajtjes së skajit mund të mbështesë kartën micro SD deri në 128 GB. Pajisja ka funksione të integruara për zbulimin e personave dhe zbulimin e automjeteve dhe ju mund të merrni lehtësisht alarmin e ngjarjeve nga ai IntelliSight APP celulare. Ndërfaqja e integruar e mikrofonit dhe altoparlantit mbështet ngjarjet audio dhe audion e dyanshme.

Features produktit

 • Definicion i lartë lart
  në 5M
 • Dita e Vërtetë/
  (Ditët e qëndrimit)
 • Built-in
  mikrofon
 • Ngjarje të zgjuara
 • Edge Deep
  Motori i mësimit

Skenat e produktit

Salla e Takimeve të Biznesit Salla e Takimeve të Biznesit
Lobi dhe pritjet Lobi dhe pritjet

Specifikimet e produktit

Model
iCam-D25 iCam-D25
iCam-D25W iCam-D25W
Kamera  
Sensor Image CMOS me skanim progresiv 1/2.7" 5 megapiksel
Max. zgjidhje 2880 (H) x1620 (V)
Koha e grilave 1 / 12s ~ 1 / 10000s
Ndriçim minimal Ngjyra: 0.01Lux @(F1.2,AGC ON)
B/W: 0Lux @(IR LED ON)
Day / Night IR-CUT me ndërprerës automatik/i planifikuar
WDR HDR
BLC mbështetje
Lente  
Lloji i malit M12 fiks
Focal Length 2.8mm (0.11 ")
Hapje F1.8
FOV 105 ° (H)
Lloji Iris Fixed
ndriçues  
Diapazoni IR Deri në 10 m (393.70")
Gjatësi vale 850nm
Audio  
Kompresim audio G.711, G.72 6, AAC-LC
Lloji i audios Mono
Aftësia Audio Filtri i zhurmës mjedisore, anulimi i jehonës, audio me dy drejtime
Video  
Video Compression H.264, H.265
Video Bit Rate 512 kbps ~ 16mbps
zgjidhje Rrjedha kryesore (2880*1620, 2560*1440, 1920*1080, 1280*720)
Nën-transmetim (1920*1080, 1280*720, 704*576, 640*480)
Rrjedha e tretë (1280*720, 704*576, 640*480)
Rajoni i Interesit (ROI) 4 Rajone fikse për çdo transmetim; Prerja e synuar e Rrjedhës së Tretë
Imazh  
Vendosja e imazhit Ngopja, Shkëlqimi, Kontrasti, mprehtësia, Balancimi automatik i të bardhës
Përmirësimi i imazhit Korrigjimi i shtrembërimit të lenteve, mjegullimi, DNR 2D/3D
Raporti S / N 39dB
Varg Dinamik > 100dB
Të tjerët OSD, Kthimi i imazhit, Mbivendosja e figurës
Ngjarje të zgjuara  
Analizë video Zbulimi i defokusit, Zbulimi i ndryshimit të skenës, Zbulimi i okluzionit
Ngjarje të zgjuara Zbulimi i ndërhyrjeve, Zbulimi i kalimit të linjës, Zbulimi i hyrjes në rajon, zbulimi i daljes nga rajoni, zbulimi i kalimit të linjës
Ngjarjet e të mësuarit të thellë Zbulimi i automjeteve, Zbulimi i fytyrave dhe këmbësorëve, Ndeshja e fytyrës (-P), ANPR (-C)
Rrjet  
Protokollet TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, PPPoE, NTP, UPnP, SMTP, SNMP, IGMP, IPv4, IPv6
Pajtueshmëri ONVIF, GB28181, CGI API
drejtuesit IntelliSight Softueri i desktopit në renë kompjuterike, IntelliSight Mobile APP
Interface  
Ethernet 1 RJ45 (10/100 Mbps)
WIFI / IEEE 802.11 b / g / n
Ruajtje Slot i integruar MicroSD/SDHC/SDXC, deri në 128 GB
Audio 1 mikrofon i integruar, 1 altoparlant i integruar
Kyç Reset Button
i përgjithshëm  
Furnizimi me energji elektrike DC12V 1A/POE (IEEE 802.3af)
Konsumi i energjisë
Kushtet e funksionimit -10°C deri në 50°C (14°F deri në 122°F), Lagështia: 10% deri në 90% (Pa kondensim)
Çertifikimet CE, FCC, RoHS
peshë 1.5KGS
përmasat Φ100.4*50.7 mm (Φ3.95*2.00")

Zgjidhje dhe aplikacione të ngjashme

anviz intellisight