ads linkedin iCam D48Z 8MP AI IR купола камера отпорна на временски услови | Anviz Глобална
поддршка

iCam-D48Z

8MP AI IR мрежна камера Dome отпорна на временски услови

Преглед на производот

iCam-D48Z е водоотпорна и вандалска камера со дизајн со 8MP/4K Ultra HD резолуција и стилски дизајн. Совршената комбинација на функцијата Интелигентна инфрацрвена светлина и ѕвездена светлина значително го подобрува ефектот на видливост во темни и слаби средини. Моторизираниот објектив 3X може јасно автоматски да ги приспособи сликите во опсег од 40 метри. Дизајнот IP66 и IK10 обезбедува флексибилна инсталација во надворешната и суровата внатрешна средина. На iCam-D48Z поддржува стандарден H.264/H.265, а исто така и onvif протокол. Слот за SD-картичка за раб за складирање може да поддржи до 128 GB складирање на работ. Уредот има вградени функции за откривање лица и откривање возила за лесно да добивате аларм за настани од него IntelliSight мобилна АПП.

Карактеристики на производот

 • Остри 4K
 • 3x оптички
  зум
 • Edge AI
  апликација
 • До 14 дена
  Складирање на работ
 • Затворен и
  Мебел за градина
 • Остра ноќ
  Визија
 • Далечински пристап
  и менаџмент

Сцени на производи

Откривање на возила Откривање на возила
Откривање на лица Откривање на лица

Спецификации на производи

модел
iCam-D48Z iCam-D48Z
Камера  
сензор на слика CMOS со прогресивно скенирање од 1/1.8" 8 мегапиксели
Макс. Резолуција 3840 (H) x 2160 (V)
Време на блендата 1/12-ти ~ 1/10000-ти
Минимално осветлување Боја: 0.1Lux @(F1.2, AGC ON)
B/W: 0Lux @(IR LED LED)
Ден / ноќ IR-CUT со автоматско префрлување/Закажано
WDR HDR
BLC Поддршка
Леќа  
Тип на планина Моторизиран варифокален објектив, поддржува далечински фокус и зум
Фокусно растојание Објектив за зумирање од 3.6 до 10 mm (14.17 до 39.37") со DC-IRIS
Отворот F1.5 (Ш) ~ F2.8 (Т)
FOV 99~42°(В)
Ирис Тип DC-IRIS
Илуминатор  
Опсег на IR До 40 метри (1574.80")
Бранова должина 850nm
Аудио  
Аудио компресија G.711, G.726, AAC-LC
Тип на аудио Моно
Аудио способност Филтер за еколошки шум, поништување на ехо, двонасочно аудио
video  
видео компресија H.264, H.265
Брзина на видео 512 kbps ~ 16mbps
резолуцијата Главен тек (3840*2160, 2560*1440, 1920*1080, 1280*720)
Под-тек (1920*1080, 1280*720, 704*576, 640*480)
Трет тек (1280*720, 704*576, 640*480)
Регион на интерес (ROI) 4 фиксни региони за секој тек; Целно сечење на Третиот тек
Сликата  
Поставување на слика Заситеност, осветленост, контраст, острина, автоматско балансирање на белата боја
Подобрување на сликата Корекција на дисторзија на објективот, замаглување, 2D/3D DNR
S / N сооднос 39dB
Динамички опсег > 74dB
други, пак, OSD, ImageFlip, Преклопување на слика
Паметни настани  
Видео-аналитика Откривање на дефокусирање, откривање промени на сцена, откривање оклузија
Паметни настани Откривање на упад, Откривање на премин на линија, Откривање на влез во регионот, Откривање на излез од регионот, Откривање на бегство
Настани за длабоко учење Откривање возила, Откривање лице и пешаци, Face Match (-P), ANPR (-C)
мрежа  
Протоколи TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, PPPoE, NTP, UPnP, SMTP, SNMP, IGMP, IPv4, IPv6
Компатибилност ONVIF, GB28181, CGI API
управување со Intellisight Облак десктоп софтвер, IntelliSight Мобилен APP
Интерфејс  
Етернет 1 RJ45 (10M/100M/1000M)
Мебел за складирање Вграден слот за MicroSD/SDHC/SDXC, до 128 GB
Аларм 1 влез, 1 излез
Аудио 1 вграден микрофон, надворешен 1 влез, надворешен 1 излез
Клучни Ресетирај Батон
Генерално  
Напојување DC12V 1A/POE (IEEE 802.3af)
Потрошувачка на енергија
Работни услови -30°C до 60°C (-22°F до 140°F), Влажност: 10% до 90% (без кондензација)
Временски доказ IP66
Сертификати CE, FCC, ROHS
Тежина 3.5KGS
димензии Φ158*110мм (Φ6.22*2.76")