ads linkedin iCam D48Z 8MP AI IR Kamera Dome rezistente ndaj motit | Anviz Global
përkrahje

iCam-D48Z

Kamera e rrjetit Dome 8MP AI IR rezistente ndaj motit

Vështrim produkt

iCam-D48Z është një aparat fotografik me dizajn rezistent ndaj ujit dhe vandal, me rezolucion 8MP/4K Ultra HD dhe dizajn elegant. Kombinimi i përsosur i funksionit inteligjent të dritës infra të kuqe dhe dritës së yjeve përmirëson shumë efektin e dukshmërisë në mjedise të errëta dhe me dritë të ulët. Lentet e motorizuara 3X mund të rregullojnë qartë imazhet automatikisht brenda rrezes 40 metra. Dizajni IP66 dhe IK10 siguron instalim fleksibël në mjedisin e jashtëm dhe të ashpër të brendshëm. Të iCam-D48Z mbështet standardin H.264/H.265 dhe gjithashtu protokollin onvif. Sloti i kartës SD të ruajtjes së skajit mund të mbështesë deri në 128 GB hapësirë ​​ruajtëse të skajshme. Pajisja ka funksione të integruara të zbulimit të personave dhe të zbulimit të automjeteve për ju që të merrni me lehtësi alarmin e ngjarjeve nga IntelliSight APP për celular.

Features produktit

 • E freskët 4K
 • 3x optik
  Zoom
 • Edge AI
  Aplikacion
 • Deri në 14 ditë
  Magazinimi i Edge
 • Të brendshme dhe
  i jashtëm
 • Natë e freskët
  vizion
 • Hyrja në distancë
  dhe Menaxhmenti

Skenat e produktit

Zbulimi i automjeteve Zbulimi i automjeteve
Zbulimi i personit Zbulimi i personit

Specifikimet e produktit

Model
iCam-D48Z iCam-D48Z
Kamera  
Sensor Image CMOS me skanim progresiv 1/1.8" 8 megapiksel
Max. zgjidhje 3840 (H) x 2160 (V)
Koha e grilave 1 / 12s ~ 1 / 10000s
Ndriçim minimal Ngjyra: 0.1Lux @(F1.2, AGC ON)
B/W: 0Lux @(IR LED ON)
Day / Night IR-CUT me ndërprerës automatik/i planifikuar
WDR HDR
BLC mbështetje
Lente  
Lloji i malit Lentet varifokale të motorizuara, mbështet fokusin në distancë dhe zmadhimin
Focal Length Lente zmadhimi 3.6 deri në 10 mm (14.17 deri në 39.37") me DC-IRIS
Hapje F1.5 (W) ~ F2.8 (T)
FOV 99~42°(H)
Lloji Iris DC-IRIS
ndriçues  
Diapazoni IR Deri në 40 m (1574.80")
Gjatësi vale 850nm
Audio  
Kompresim audio G.711, G.726, AAC-LC
Lloji i audios Mono
Aftësia Audio Filtri i zhurmës mjedisore, anulimi i jehonës, audio me dy drejtime
Video  
Video Compression H.264, H.265
Video Bit Rate 512 kbps ~ 16mbps
zgjidhje Rrjedha kryesore (3840*2160, 2560*1440, 1920*1080, 1280*720)
Nën-transmetim (1920*1080, 1280*720, 704*576, 640*480)
Rrjedha e tretë (1280*720, 704*576, 640*480)
Rajoni i Interesit (ROI) 4 Rajone fikse për çdo transmetim; Prerja e synuar e Rrjedhës së Tretë
Imazh  
Vendosja e imazhit Ngopja, Shkëlqimi, Kontrasti, mprehtësia, Balancimi automatik i të bardhëve
Përmirësimi i imazhit Korrigjimi i shtrembërimit të lenteve, mjegullimi, DNR 2D/3D
Raporti S / N 39dB
Varg Dinamik > 74dB
Të tjerët OSD, ImageFlip, Mbivendosja e figurës
Ngjarje të zgjuara  
Analizë video Zbulimi i defokusit, Zbulimi i ndryshimit të skenës, Zbulimi i okluzionit
Ngjarje të zgjuara Zbulimi i ndërhyrjeve, Zbulimi i kalimit të linjës, Zbulimi i hyrjes në rajon, zbulimi i daljes nga rajoni, zbulimi i kalimit të linjës
Ngjarjet e të mësuarit të thellë Zbulimi i automjeteve, Zbulimi i fytyrave dhe këmbësorëve, Ndeshja e fytyrës (-P), ANPR (-C)
Rrjet  
Protokollet TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, PPPoE, NTP, UPnP, SMTP, SNMP, IGMP, IPv4, IPv6
Pajtueshmëri ONVIF, GB28181, CGI API
drejtuesit Intellisight Softueri i desktopit në renë kompjuterike, IntelliSight Mobile APP
Interface  
Ethernet 1 RJ45 (10M/100M/1000M)
Ruajtje Slot i integruar MicroSD/SDHC/SDXC, deri në 128 GB
alarm 1 hyrje, 1 dalje
Audio 1 mikrofon i integruar, i jashtëm 1 linjë hyrëse, i jashtëm 1 linjë jashtë
Kyç Reset Button
i përgjithshëm  
Furnizimi me energji elektrike DC12V 1A/POE (IEEE 802.3af)
Konsumi i energjisë
Kushtet e funksionimit -30°C deri në 60°C (-22°F deri në 140°F), Lagështia: 10% deri në 90% (Pa kondensim)
Prova e motit IP66
Çertifikimet CE, FCC, ROHS
peshë 3.5KGS
përmasat Φ158*110 mm (Φ6.22*2.76")