ads linkedin iCam-D28F 8MP AI Fisheye Mini Dome мрежна камера | Anviz Глобална
iCam D28F

iCam-D28F

8MP AI Fisheye Mini Dome мрежна камера

Преглед на производот

iCam-D28F е внатрешна супер мини камера со рибино око со 8MP/4K Ultra HD резолуција и дизајн од 360 целосни ангели. 4K Ultra HD резолуцијата носи најчисти слики за луѓе, автомобил и предмети. На iCam-Серијата D28F поддржува стандарден H.264/H.265, а исто така и стандардниот onvif протокол. Опционалниот модел на Wi-Fi (-W) нуди безжична комуникација и лесно поставување. Слот за SD картичка за складирање на работ може да поддржи до 128 GB micro SD картичка. Уредот има вградени функции за откривање лица и откривање возила и лесно можете да добиете аларм за настани од него Intellisight мобилна АПП. Вградениот микрофон и интерфејсот на звучникот поддржуваат аудио настани и двонасочно аудио.

Карактеристики на производот

 • Висока дефиниција нагоре
  до 8M
 • Дизајн на рибино око
 • Вграден во
  Микрофон
 • Паметни настани
 • Длабоко на работ
  Мотор за учење

Сцени на производи

Камера за супермаркет Внатрешен ѕиден носач
Канцелариска камера Внатрешна монтажа на таванот

Спецификации на производи

модел
Камера iCam D28F iCam-D28F
iCam D28FW iCam-D28FW
Камера  
сензор на слика CMOS со прогресивно скенирање од 1/1.8" 8 мегапиксели
Макс. Резолуција 3840 (H) x2160 (V)
Време на блендата 1/12-ти ~ 1/10000-ти
Минимално осветлување Боја: 0.01Lux @(F1.2, AGC ON)
Ден / ноќ IR-CUT со автоматско префрлување/Закажано
WDR HDR
BLC Поддршка
Леќа  
Тип на планина Поправен M12
Фокусно растојание 1.7 мм (0.07 ")
Отворот F2.0
FOV 185 ° (H)
Ирис Тип /
Илуминатор  
Опсег на IR /
Бранова должина /
Аудио  
Аудио компресија G.711, G.726, AAC-LC
Тип на аудио Моно
Аудио способност Филтер за еколошки шум, поништување на ехо, двонасочно аудио
video  
видео компресија H.264, H.265
Брзина на видео 512 kbps ~ 16mbps
резолуцијата Главен тек (3840*2160, 2560*1440, 1920*1080, 1280*720)
Под-тек (1920*1080, 1280*720, 704*576, 640*480)
Трет тек (1280*720, 704*576, 640*480)
Поглед во живо Поддршка на одборот: рибно око, поглед на панорама од 180°, Fisheye + 3ePT
Регион на интерес (ROI) 4 фиксни региони за секој тек; Целно сечење на Третиот тек
Сликата  
Поставување на слика Заситеност, Осветленост, Контраст, Острина, Автоматски баланс на белата боја
Подобрување на сликата Корекција на дисторзија на објективот, замаглување, 2D/3D DNR
S / N сооднос 39dB
Динамички опсег > 74dB
други, пак, OSD, превртување на слики, преклопување на слика
Паметни настани  
Видео-аналитика Откривање на дефокусирање, откривање промени на сцена, откривање оклузија
Паметни настани Откривање на упад, Откривање на премин на линија, Откривање на влез во регионот, Откривање на излез од регионот, Откривање на бегство
Настани за длабоко учење Откривање возила, Откривање лице и пешаци, Face Match (-P), ANPR (-C)
мрежа  
Протоколи TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, PPPoE, NTP, UPnP, SMTP, SNMP, IGMP, IPv4, IPv6
Компатибилност ONVIF, GB28181, CGI API
управување со IntelliSight Облак десктоп софтвер, IntelliSight Мобилен APP
Интерфејс  
Етернет 1 RJ45 (10/100 Mbps)
WIFI / IEEE 802.11 b / g / n
Складирање Вграден слот за MicroSD/SDHC/SDXC, до 128 GB
Аудио 1 вграден микрофон, 1 вграден звучник
Клучни Ресетирај Батон
Генерално  
Напојување DC12V 1A/POE (IEEE 802.3af)
Потрошувачка на енергија
Работни услови -10°C до 50°C (14°F до 122°F), Влажност: 10% до 90% (без кондензација)
Сертификати CE, FCC, RoHS
Тежина 0.38kg
димензии Φ100.4*41мм (Φ3.95*1.61")

Поврзано решение и апликација

iCam D28F

Платформа и апликација