ads linkedin iCam-D28F 8MP AI Fisheye Mini Dome Kamera Rrjeti | Anviz Global
iCam GJ28F

iCam-D28F

Kamera e rrjetit 8MP me AI Fisheye Mini Dome

Vështrim produkt

iCam-D28F është një kamerë e brendshme super mini me sy peshku me rezolucion 8MP/4K Ultra HD dhe dizajn shikimi me 360 ​​engjëj të plotë. Rezolucioni 4K Ultra HD sjell imazhe më të qarta për njerëzit, makinën dhe objektet. Të iCamSeria -D28F mbështet standardin H.264/H.265 dhe gjithashtu protokollin standard onvif. Modeli opsional Wi-Fi (-W) ofron komunikim me valë dhe konfigurim të lehtë. Sloti i kartës SD të ruajtjes së skajit mund të mbështesë kartën micro SD deri në 128 GB. Pajisja ka funksione të integruara për zbulimin e personave dhe zbulimin e automjeteve dhe ju mund të merrni lehtësisht alarmin e ngjarjeve nga ai Intellisight APP për celular. Ndërfaqja e integruar e mikrofonit dhe altoparlantit mbështet ngjarjet audio dhe audion e dyanshme.

Features produktit

 • Definicion i lartë lart
  në 8M
 • Dizajni i syrit të peshkut
 • Built-in
  mikrofon
 • Ngjarje të zgjuara
 • Edge Deep
  Motori i mësimit

Skenat e produktit

Kamera e supermarketit Montimi i murit të brendshëm
Kamera e zyrës Montimi i tavanit të brendshëm

Specifikimet e produktit

Model
Kamera iCam GJ28F iCam-D28F
iCam D28FW iCam-D28FW
Kamera  
Sensor Image CMOS me skanim progresiv 1/1.8" 8 megapiksel
Max. zgjidhje 3840 (H) x2160 (V)
Koha e grilave 1 / 12s ~ 1 / 10000s
Ndriçim minimal Ngjyra: 0.01Lux @(F1.2, AGC ON)
Day / Night IR-CUT me ndërprerës automatik/i planifikuar
WDR HDR
BLC mbështetje
Lente  
Lloji i malit M12 fiks
Focal Length 1.7mm (0.07 ")
Hapje F2.0
FOV 185 ° (H)
Lloji Iris /
ndriçues  
Diapazoni IR /
Gjatësi vale /
Audio  
Kompresim audio G.711, G.726, AAC-LC
Lloji i audios Mono
Aftësia Audio Filtri i zhurmës mjedisore, anulimi i jehonës, audio me dy drejtime
Video  
Video Compression H.264, H.265
Video Bit Rate 512 kbps ~ 16mbps
zgjidhje Rrjedha kryesore (3840*2160, 2560*1440, 1920*1080, 1280*720)
Nën-transmetim (1920*1080, 1280*720, 704*576, 640*480)
Rrjedha e tretë (1280*720, 704*576, 640*480)
Pamje e drejtpërdrejtë Mbështetja në bord: Pamje Fisheye, Pamje Panorama 180°, Fisheye + 3ePT
Rajoni i Interesit (ROI) 4 Rajone fikse për çdo transmetim; Prerja e synuar e Rrjedhës së Tretë
Imazh  
Vendosja e imazhit Ngopja, Shkëlqimi, Kontrasti, mprehtësia, Balancimi automatik i të bardhës
Përmirësimi i imazhit Korrigjimi i shtrembërimit të lenteve, mjegullimi, DNR 2D/3D
Raporti S / N 39dB
Varg Dinamik > 74dB
Të tjerët OSD, Kthimi i imazhit, Mbivendosja e figurës
Ngjarje të zgjuara  
Analizë video Zbulimi i defokusit, Zbulimi i ndryshimit të skenës, Zbulimi i okluzionit
Ngjarje të zgjuara Zbulimi i ndërhyrjeve, Zbulimi i kalimit të linjës, Zbulimi i hyrjes në rajon, zbulimi i daljes nga rajoni, zbulimi i kalimit të linjës
Ngjarjet e të mësuarit të thellë Zbulimi i automjeteve, Zbulimi i fytyrave dhe këmbësorëve, Ndeshja e fytyrës (-P), ANPR (-C)
Rrjet  
Protokollet TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, PPPoE, NTP, UPnP, SMTP, SNMP, IGMP, IPv4, IPv6
Pajtueshmëri ONVIF, GB28181, CGI API
drejtuesit IntelliSight Softueri i desktopit në renë kompjuterike, IntelliSight Mobile APP
Interface  
Ethernet 1 RJ45 (10/100 Mbps)
WIFI / IEEE 802.11 b / g / n
Ruajtje Slot i integruar MicroSD/SDHC/SDXC, deri në 128 GB
Audio 1 mikrofon i integruar, 1 altoparlant i integruar
Kyç Reset Button
i përgjithshëm  
Furnizimi me energji elektrike DC12V 1A/POE (IEEE 802.3af)
Konsumi i energjisë
Kushtet e funksionimit -10°C deri në 50°C (14°F deri në 122°F), Lagështia: 10% deri në 90% (Pa kondensim)
Çertifikimet CE, FCC, RoHS
peshë 0.38kg
përmasat Φ100.4*41 mm (Φ3.95*1.61")

Zgjidhje dhe aplikacione të ngjashme

iCam GJ28F

Platforma dhe aplikacioni