ads linkedin Биометриска контрола на пристап и систем на часовник на време 2022 | Anviz Глобална
CrossChex Cloud

C2 Серија

Компактна контрола на пристап на отворено и разновидни уреди за време и присуство
 

Серија C2 (C2 Pro, C2 Slim, C2 KA C2 SR) е биометриска идентификација и контрола на пристап со РФИД картичка и временско присуство врз основа на Anvizнапредна технологија. Со монтажата на милјон, дизајнот на тастатурата и IP65 отпорен на прашина и водоотпорност, серијата C2 може да се инсталира во различни средини и инсталација на отворено, турникети итн. На инсталатерите им обезбедува пониски трошоци за инсталација и одржување со поддршка на PoE. Серијата C2 поддржува и двофреквентни картички (125 kHz/13.56 MHz) со читач на повеќе паметни картички, HID iClass и Prox картички и комуникација со паметни телефони за пристап до вратата. C2 Pro со скенер за отпечатоци, RFID читач и личен PIN нудат разновидни опции за удирање, плус CrossChex Cloud Поддршка за софтвер за посетеност, супер лесно следење на времето кое обезбедува управување со работната сила без проблеми.

Каде да се купува

Ќе ве поврземе со партнер во вашата област

PS3 Перу

 • img земја

  Перу

 • img веб-страница s3peru.com
 • ventas@s3peru.com

 • img тел

  (051) 01 637-2786 - (051) 01 637-2787

Карта Технолоџи

ISS

 • img земја

  Гватемала

 • img веб-страница issgt.com
 • ricky@issgt.com

 • img тел

  + 502 5185-7871

SolvIT sh.pk

Еврома

 • img земја

  Шпанија

 • img веб-страница euroma.es
 • info@galaxysecurity.com

 • img тел

  + 34 915 711 304

Watstelecom SARL

Sistemas Integrales De Automatizacion, SA De CV

 • img земја

  Мексико

 • img веб-страница siasa.com
 • clizama@siasa.com

 • img тел

  (999) 930 2575

JM SS SRL

 • img земја

  Доминиканска Република

 • img веб-страница
 • agonzalez@jmsecuritysystem.com

 • img тел

  809-475-2210

 
 
Биометриска контрола на пристап и систем за часовник на време
 • Биометриска контрола на пристап и систем за часовник на време
  IP65 Отпорен на прашина и вода
 • Биометриска контрола на пристап и систем за часовник на време
  Читач на мулти-паметни картички
 • Биометриска контрола на пристап и систем за часовник на време
  Мобилен пристап
 • Биометриска контрола на пристап и систем за часовник на време
  PoE Лесна инсталација
 • Биометриска контрола на пристап и систем за часовник на време
  Дизајн од типот на мулион
Биометриска контрола на пристап и систем за часовник на време

Зголемена брзина на препознавање за 30% во споредба со последната верзија

 • 30% перформанси
  зголемена
 • Макс.10,000 Корисници
 • Макс.100,000 Дневници
Биометриска контрола на пристап и систем за часовник на време

Читач на мулти-паметни картички

Поддржува RFID 125 kHz и 13.56 MHz вклучувајќи MIFARE, MIFARE Plus, DESFire, MIFARE Ultralight, FeliCa и EM, HID iClass и Prox. NFC ќе биде воведен во иднина.

Биометриска контрола на пристап и систем за часовник на време

Комуницира со паметни телефони

со Anviz CrossChex Mobile Апликација, вашиот паметен телефон е клуч за пристап.

 • Биометриска контрола на пристап
 • Систем за часовник за време

Дизајн од типот на мулион

Лесно монтирајте со мал терминал за контрола на пристап кој лесно може да се инсталира на рамката на вратата.

Биометриски систем за часовник за контрола на пристап
Систем за часовник за време

IP65 Отпорен на прашина и вода

Терминалите за контрола на пристап од серијата C2 се дизајнирани да се користат во внатрешни и надворешни апликации заедно со IP65 заштита од навлегување.

 • Биометриска контрола на пристап
PoE Лесна инсталација

PoE Лесна инсталација

Поддржете ја усогласеноста на изворите на енергија преку етернет кабел со стандардот IEEE802.3af, за да им обезбедите на корисниците пониски трошоци за инсталација, поедноставни кабли и пониски трошоци за одржување.

апликации

Луѓето ги поминуваат турникетите со Anviz биометриски терминали за контрола на пристап

Серијата C2 може да се користи како интегриран систем за управување со турникет составен од компјутери, технологија за идентификација на отпечатоци од прсти, интелигентна врата со турникет за пешаци, паметна картичка, контрола на пристап и софтвер за управување со временско присуство.

Понатаму, серијата C2 се смета за врвен физички и логички систем за контрола на пристап за да се реши безбедносниот проблем на претпријатијата.

софтверот за следење може да генерира временски листови

Користење CrossChex Облак како софтвер за временско присуство за автоматско генерирање на временски лист за следење на времето што одреден вработен работел во одреден период.

Поради скенер за отпечатоци како C2 Pro поддржува и биометриска идентификација и биометриска автентикација, тоа е воспоставено решение што се користи во управувањето со временската посетеност.

Отворете ја вратата со телефонот

Кога станува збор за избор на сигурен комерцијален влез на врата со мобилен паметен телефон, серијата C2 е секогаш подобра инвестиција.

Системот за заклучување на вратите RFID во комбинација со биометриски читачи од серијата C2 ја зголеми безбедноста на вратите, особено за високобезбедни апликации како што се медицински, финансиски или владини установи.

конфигурација

Систем за часовник за време

спецификација

Име на модел C2 SR C2 KA C2 Slim C2 Pro
  Систем за часовник за контрола на пристап Временски часовник за контрола на пристап Биометриски систем за контрола на пристап Биометриска контрола на пристап
Генерално Режим на идентификација картичка Картичка, лозинка Прст, картичка Прст, лозинка, картичка
Опции за РФИД 125 kHz EM и 13.56 MHz MIFARE 125 kHz EM и 13.56 MHz MIFARE 125 kHz EM и 13.56 MHz MIFARE,
HID iClass и Prox (Верзија HID)
125 kHz EM и 13.56 MHz MIFARE,
HID iClass и Prox (Верзија HID)
капацитет Макс. Корисници - 10,000 3,000 10,000
Макс. Карти - 10,000 3,000 10,000
Макс. Дневници - 100,000 50,000 100,000
функција Режим на временско присуство - - - 8
Група, временска зона - 16 групи, 32 временски зони 16 групи, 32 временски зони 16 групи, 32 временски зони
Работен код - - - 6 цифри
Кратка порака - - - 50
Веб-сервер -
Снимајте автоматско пребарување - - -
Летно светло -
Говорна пошта - Глас Глас Глас
Повеќе јазик -
софтвер - CrossChex Standard CrossChex Standard CrossChex Standard & CrossChex Cloud
Мобилни - -
хардвер Процесорот 32-битен процесор Процесор од 1.0 GHz Процесор од 1.0 GHz Двојадрен процесор од 1.0 GHz
Сензор за отпечатоци - - Активен сензор на допир AFOS Активен сензор на допир AFOS
Област за скенирање на прсти - - 22mmx18mm (0.87x0.71") 22mmx18mm (0.87x0.71")
Покажи - - - 3.5 "TFT
Тастатурата - Физичко копче - Физичко копче
Димензии (Ш x В x Д) 50x159x25mm (1.97x6.26x0.98" 50x159x25mm (1.97x6.26x0.98") 50x159x32mm (1.97x6.26x1.26") 140x190x32mm (5.51x7.48x1.26")
Работна температура -10 ° C ~ 60 ° C (14 ° F ~ 140 ° F) -10 ° C ~ 60 ° C (14 ° F ~ 140 ° F) -10 ° C ~ 60 ° C (14 ° F ~ 140 ° F) -10 ° C ~ 60 ° C (14 ° F ~ 140 ° F)
Влажност 20% до 90% 20% до 90% 20% до 90% 0% до 90%
PoE - IEEE802.3af IEEE802.3af IEEE802.3af
моќност DC12V DC12V DC12V DC12V
IP Одделение IP65 IP65 IP65 -
I / O TCP / IP -
RS485 -
УСБ-домаќин - - -
Wi-Fi -
Bluetooth - -
реле -
I / O - Копче за контакт/излез на вратата Копче за контакт/излез на вратата Копче за излез
Аларм за местење - -
Wiegand излез Влез излез Влез излез излез

превземи

 • 04/29/2022
  V1.0
  Брошура од серијата C2 EN
  2.06 MB
 • 04/29/2022
  V1.0
  C2 KA сликите на производите
  18.5 MB
 • 04/29/2022
  V1.0
  C2 Pro/ C2 Pro Слики на производи HID
  8.6 MB
 • 04/29/2022
  V1.0
  C2 Slim/ C2 Slim Слики на производи HID
  12.9 MB
 • 04/29/2022
  V1.0
  C2 SR сликите на производите
  10.2 MB

Поврзани производи