ads linkedin Smart Edge, поедноставување на управувањето | Anviz Глобална

Smart Edge, поедноставување на управувањето

03/22/2022
Сподели
Со континуираниот развој на технологиите за вештачка интелигенција, облак и мобилен интернет и огромните барања на производите за видео надзор, Anviz Глобална, глобален провајдер за комерцијална безбедност, добро познат по него"Професионална контрола на пристап и производи за време и присуство,сега официјално ја лансираше својата најнова генерација производи за видео надзор-IntelliSight.

на
IntelliSight е паметно решение базирано на облак од крај до крај, кое се фокусира на обезбедување на врвни паметни камери и едноставно и лесно решение за управување базирано на облак за сите SMB и претпријатија.


Smart Edge-Редефинирајте ја камерата за видео надзор
Сите нови камери со вештачка интелигенција на Anviz се powered by SOC од врвна класа со NPU со 2 врвови со моќ за лесно интегрирање на 10+ извонредни функции за вештачка интелигенција, вклучувајќи детекција на движење, детекција на телото, откривање возила, откривање вкрстени линии, предупредување за абнормален звук итн, а рабната камера може да ги реализира речиси сите интелигентни апликации и да ги минимизира трошоците за вкупното распоредување и поставување на системот.
Smart Edge-Редефинирајте ја камерата за видео надзор
Распоредување на облак - поедноставете го управувањето
Anviz нови IntelliSight платформа е powered by AWS облак кој може лесно и брзо да ги постави локалните услуги на облак ширум светот.
Сите предупредувања за настани ќе се префрлат на време во облакот и ќе може да пристапите до системот без ограничување за време и место. Важните канали и настани може лесно да се споделат со одредени улоги како што се тим за управување со ИТ, безбедност и човечки ресурси.

Отворена платформа-ефективна интеграција
IntelliSight е отворена платформа која обезбедува флексибилни начини за интегрирање на вашата моментална платформа и услуги. Сите наши камери и NVRТие се компатибилни со onvif протоколи кои лесно може да се интегрираат со onvif платформата од трета страна. Целосниот SDK исто така е предвиден да биде интегриран од трети лица домофонски систем, алармен систем, систем за контрола на пристап итн.
Искрено ве покануваме да учествувате во нашиот онлајн вебинар каде што ќе ја претставиме и објавиме нашата сосема нова камера, складирање, VMS и APP производи. Со нетрпение го очекуваме вашето учество.

Кликни тука за да регистрирани и дознајте повеќе за нашите IntelliSight

 

Дејвид Хуанг

Експерти во областа на интелигентна безбедност

Над 20 години во безбедносната индустрија со искуство во маркетинг на производи и развој на бизнисот. Во моментов работи како директор на тимот за глобален стратешки партнер во Anviz, а исто така ја надгледува активноста во сите Anviz Конкретно во центрите за искуство во Северна Америка. Можете да го следите или Скопје.