ads linkedin FaceDeep 3 Терминал за паметно препознавање лице и RFID базиран на вештачка интелигенција | Anviz Глобална

Каде да се купува

Ќе ве поврземе со партнер во вашата област

РАДИОТЕХ-ЛОГИСТИК ДООЕЛ

 • img земја

  Русија

 • img веб-страница rct.ru
 • info@rct.ru

 • img тел

  7 495 795 0805

АРГ Сегуридад

Трговец на големо на ИЗЦ

 • img земја

  Колумбија

 • img веб-страница izc.com.co
 • gp4@izc.com.co

 • img тел

  322 348 72 28

Еврома

 • img земја

  Шпанија

 • img веб-страница euroma.es
 • euroma@euroma.es

 • img тел

  + 34 915 711 304

Portenntum de México, SA де CV

 • img земја

  Мексико

 • img веб-страница portenntum.com
 • cristian.marroquin@portenntum.com

 • img тел

  81 8625 5331

Sistemas Integrales De Automatizacion, SA De CV

 • img земја

  Мексико

 • img веб-страница siasa.com
 • clizama@siasa.com

 • img тел

  (999) 930 2575

Галакси безбедност

МАСНЕТ СА

 • img земја

  Аргентина

 • img веб-страница masnet.com.ar
 • ventas@masnet.com.ar

 • img тел

  + 54 11 4553 5900

ПРОДАЛАМ СА

JM БЕЗБЕДЕН СИСТЕМ

 • img земја

  Доминиканска Република

 • img веб-страница jmsecuritysystem.com
 • jmartinez@jmsecuritysystemcom

 • img тел

  (809) 876-1601

Напредна технологија МЕГАТК

Digifeat Technologies LLC

Kontz Engineering Ltd

 • img земја

  Нигерија

 • img веб-страница kontz.net
 • storemanager@kontz.net

 • img тел

  + 234 805 569 2255

Watstelecom SARL

PT CamarIndah JayaPerkasa

 • img земја

  Индонезија

 • img веб-страница camarjaya.co.id
 • Echen@camarjaya.co.id

 • img тел

  + 62 82110038828

Anscom Technologies

 • img земја

  Шри Ланка

 • img веб-страница anscom.lk
 • hello@anscom.lk

 • img тел

  + 94 777 999 994

Солотек

 • img земја

  Колумбија

 • img веб-страница solotec.com.co
 • ventascali@solotec.com.co

 • img тел

  (602) 3116053000

ISS

 • img земја

  Гватемала

 • img веб-страница issgt.com
 • ricky@issgt.com

 • img тел

  + 502 5185-7871

Идентификација Ltd

 
 

FaceDeep Серијата 3 е новиот терминал за препознавање лице базиран на вештачка интелигенција опремен со процесорски процесор базиран на Linux базиран на две јадра и најновите BioNANO® алгоритам за длабоко учење. Поддржува до 10,000 динамична база на податоци за лица и брзо ги препознава корисниците во рок од 2M (6.5 стапки) за помалку од 0.3 секунди и ги приспособува предупредувањата и разновидните извештаи за носење без маски.

Powered by Независен мотор со вештачка интелигенција и BioNANO Алгоритам за длабоко учење

 • ГОПС НПУ  

  600

 • Двојно јадро  

  1.0GHz

 • Брзина на препознавање лице  

  <0.3 С

 
 

Powered by Независен мотор со вештачка интелигенција и BioNANO Алгоритам за длабоко учење

 • ГОПС НПУ  

  600

 • Двојно јадро  

  1.0GHz

 • Брзина на препознавање лице

  <0.3 С

 

Двојна камера за Liveness препознавање лице

 

МАСКА или БЕЗ МАСКА

Откривање на носење маски за длабоко учење со вештачка интелигенција

Скрининг со висока пропусност (HTS)

До 50 луѓе во МИНУТА

facedeep3 facedeep3

Сценарио за работа на системот

Препознавањето на лицето и носењето маски проверени од FaceDeep 3 одеднаш. По скенирањето, информациите се пренасочуваат до администрацијата преку двете CrossChex Апликација и CrossChex Веб софтвер.

facedeep3

Абнормално

facedeep3
facedeep3 facedeep3
facedeep3
facedeep3 facedeep3

Сценарио за работа на системот

Препознавањето на лицето и носењето маски проверени од FaceDeep 3 одеднаш. По скенирањето, информациите се пренасочуваат до администрацијата преку двете CrossChex Апликација и CrossChex Веб софтвер.

facedeep3

1

facedeep3 facedeep3

2

facedeep3

Абнормално

facedeep3
facedeep3 facedeep3

3

 

CrossChex Систем

Облак решението обезбедува точни и
практично далечинско управување.

facedeep3 facedeep3
 • WIFI
 • TCP / IP
 • 4G
 • Bluetooth

Лесно се прилагодува на сите форми на работни услови
( * Видете во листот со спецификации )

 
facedeep3

4G (опционално)

(*Погледнете го листот со спецификации)

тој е специјално дизајниран да работи постојано на некои места без Интернет или Wi-Fi

 • WIFI
 • TCP / IP
 • 4G facedeep3
 • Bluetooth
facedeep3

Поддржува RFID картички (125 kHz EM или 13.56 MHz Mifare)

( * Видете во листот со спецификации )

 

Ергономски дизајн за погодност

Флексибилна инсталација за поддршка на продолжениот опсег на висина [120 - 190 cm (47.24 - 74.80”)] за препознавање лица

1958
 

Дијаграм за конфигурација на системот

Флексибилна комуникација за WiFi или Lan. Погодно
управување со софтвер за веб-сервер и компјутер.

facedeep3 facedeep3

ДОБИЈ БЕСПЛАТЕН ЦИТАТ

Со нетрпение очекуваме да разговараме со вас наскоро!

 • 0   Зборови
 
  FaceDeep 3 FaceDeep 3 IRT

производ

FaceDeep 5 FaceDeep 5 ИРТ

модел

FaceDeep 3

FaceDeep 3 Про

FaceDeep 3 4G

FaceDeep 3 IRT

FaceDeep 3 Pro IRT

FaceDeep 3 4G IRT

Генерално
Режим на идентификација Лице, картичка, лична карта + лозинка
Растојание за препознавање лице 0.5 ~ 1.5 m (19.69 ~ 59.06”)
Брзина на препознавање лице <0.3 С
РФИД технологија 125 KHz ЕМ 13.56 MHz Mifare 13.56 MHz Mifare 125 KHz ЕМ 13.56 MHz Mifare 13.56 MHz Mifare
IRT (откривање температура на дланка)
Откривање на растојание - 10~20mm (0.39~0.79”)
Опсег на температура - 23°C~46°C (73°F~114°F)
Точност на температурата * - ±0.3°C (0.54°F)
капацитет
Макс корисници 6,000 6,000  6,000  6,000 6,000  6,000 
Макс картички 6,000 6,000  6,000  6,000 6,000  6,000 
Макс логови 100,000
функција
Режим на временско присуство 8
Група, временска зона 16 Пристапни групи, 32 Временска зона
Веб-сервер
Снимајте автоматско пребарување
Говорна пошта
Ѕвонче на часовникот
Повеќе јазик
хардвер
Процесорот Двојно 1.0 GHz
Камера Двојна камера (VIS и NIR)
Област за скенирање Хоризонтално:±20° Вертикално:±20°
Покажи 5" TFT екран на допир со резолуција 720*1280
Паметна ЛЕР Поддршка
Димензии (Ш x В x Д) 14.6*16.5*3.4 cm 5.75*6.50*1.34”
Работна температура -5℃~60℃ 23℉~160℉
Влажност 0% до 95%
моќност DC 12V 2A
Интерфејс
TCP / IP
RS485
RS485
Wi-Fi - - - -
Wi-Fi + Bluetooth - - - -
4G - - - -
реле 1 Излез на реле
Аларм за местење
Wiegand 1 во / 1 надвор
Контакт на врата
Компатибилност на софтвер
CrossChex Standard
CrossChex Cloud