ads linkedin FaceDeep 5 Паметен терминал за препознавање лице базиран на IRT AI со RFID | Anviz Глобална

FaceDeep 5 IRT е нов терминал за препознавање лице и проверка на температура базиран на вештачка интелигенција опремен со двојадрен процесор базиран на Linux и најновите BioNANO ® алгоритам за длабоко учење.

Комбинирани со технологијата за мултиспектрално сликање преку камера со инфрацрвена светлина и камера со видлива светлина за да се обезбеди функција за откривање лице во живо.

 • АИ за длабоко учење мотор
 • 50,000 корисници
 • Широко посвојување
 • Откривање лице во живо
 • Скрининг на температурата
 • Безжична комуникација

Моќен процесор Вграден со BioNano® Алгоритам за длабоко учење

 • Врз основа на Linux

 • Макс. Корисници 50,000

 • 1 GHz Dual-core

bionano
 • Врз основа на Linux

 • Макс. Корисници 50,000

 • 1 GHz Dual-core

Моќен процесор Вграден со BioNano® Алгоритам за длабоко учење

Двојна камера за откривање лице во живо

AnvizТехнологијата за двојна камера овозможува IR и визуелно препознавање на лица со уникатен алгоритам за длабоко учење за да се постигне висока прецизност и да се идентификуваат лажни лица со фотографии или слики.
 •  

  0.01Lux

 •  

  120DB

 •  

  1080P

 • 1618
  Фото
 • 1617
  video
 • 1618
  Фото
 • 1617
  video

Двојна камера за откривање лице во живо

AnvizТехнологијата за двојна камера овозможува IR и визуелно препознавање на лица со уникатен алгоритам за длабоко учење за да се постигне висока прецизност и да се идентификуваат лажни лица со фотографии или слики.

 •  

  0.01Lux

 •  

  120DB

 •  

  1080P

 • жените се соочуваат
  лице
  машки лице
  се соочуваат со жени
  скенирање на лицето
  лице 1659
  лице 1660
  лице 1661
  лице 1662
  лице 1663
  лице 1664
  лице 1665
  лице 1666
  лице 1667
  лице 1668
  лице 1669
  лице 1670
  лице 1671
  лице 1672
  лице 1673
 • Широко прилагодлив на различни услови

  Со верификација на над еден милион лица ширум светот, FaceDeep стана еден од најпрецизните терминали за препознавање лице погоден за различни опкружувања и услови.

  • шминка
  • Фризура и брада
  • Изразување Промени
  • очила
  • Капи
  • лице 1732
  • лице 1733

  Маски или не

  Длабоко учење со вештачка интелигенција за откривање на корисници кои носат

  • лице 1633
 •  
лице 1616
 • Маска или не

Маска или не

Длабоко учење со вештачка интелигенција за откривање на корисници кои носат

 • Идентификација на брзина
  2S
  Идентификација на брзина
 • Ограничен
  Ограничен
  Аголот
 • Идентификација на опсегот
  Тесни
  Идентификација на опсегот
Термографски
Термографски
VS
Термопил
Температурен скрининг со
термографска технологија
(32x32 пиксели)

Попрецизно и побрзо да се стигне
од другите со термопил
технологија (една точка)
 • Идентификација на брзина
  0.2S
  Идентификација на брзина
 • Аголот
  Флексибилни
  Аголот
 • Идентификација на опсегот
  Широк
  Идентификација на опсегот
Термографски

Термографски

VS

Термопил

Температурен скрининг со
термографска технологија
(32x32 пиксели)

Попрецизно и побрзо да се стигне
од другите со термопил
технологија (една точка)

IR термални камери

1375
 • Опсег на температура

  -10 ° C ~ 50 ° C

 • Девијација

  <±0.3°C

 • Температурно растојание

  40 см ~ 100 см

1619

Термопил

 • лице

  2S

  Идентификација на брзина
 • лице

  Линитирано

  Аголот
 • лице

  Тесни

  Идентификација на опсегот
лице 1653

Термографски

 • лице

  0.2S

  Идентификација на брзина
 • Флексибилни

  Флексибилни

  Аголот
 • Широк

  Широк

  Идентификација на опсегот

Како работи

лице 1621 лице 1622
1

1. Измерете ја температурата на кожата на вратата

Измерете ја температурата на кожата на вратата

лице 1623
маска во рамките на опсегот
лице 1624
во опсег без маска
лице 1625
Маска повисоко од прагот
2

2.Прикажи дали измерената температура на кожата е повисока од претходно поставениот праг

Прикажете дали измерената температура на кожата е повисока од претходно поставениот праг

лице 1626 1689
3

3. Активирајте аларм и известување до администраторот

3. Активирајте аларм и известување до администраторот

лице 1627

Најдобар во класата
ергономија

Ергономскиот дизајн обезбедува лесна инсталација и може да прифати различни висини на луѓе.

Целосен екран на IPS

 • Широк агол 178°
 • IPS екран

5" HD
Целосен преглед на IPS екран

1594
1600

125 Khz EM &
13.56 Mhz Mifare DESfire

Најдоброто во класата поддржано со RFID картички со двојна фреквенција, на пр.

Подобрена безбедност на уредот со модул против манипулации

Изграден со антистатички дизајн и сето негово подобрување на безбедноста и безбедноста

1597
1643 1644

Цврст уред со легура на цинк, со повеќе опции за монтажа

Повеќе монтирања, повеќе апликации

 • Монтирање на работната површина
 • Монтирање на турникет
 • Монтирање на станицата
 • Планина за агол
  (За сајтови со голем сообраќај)
 • Висат на таванот
лице 1703
лице 1704
лице 1705
лице 1706
лице 1707
 

Планина за агол

За сајтови со голем сообраќај

лице 1693
 • Ултра-широк преглед на IPS HD екран

  Ултра широкиот агол на гледање IPS HD LCD екранот им овозможува на корисниците најдобро интерактивно искуство

 • Ултра-тенок дизајн

  Ултра тенок дизајн кој достигнува дебелина под 1CM може совршено да одговара на различни услови за инсталација

лице 1519 лице 1514 лице 1516 лице 1517 лице 1518 лице 1502
 • Паметно LED светло за полнење

  Паметно LED светло засновано на детекција на движење и автоматско прилагодување со светлосна средина за да се намали потрошувачката на терминалот

 • Двојна HD камера

  Двојни HD камери со инфрацрвена и видлива светлина за постигнување точна и брза идентификација и проверка на лицето во живо

 • Модул за РФИД картичка

  Компатибилен со EM-картички, MIFARE 1K/4K картички, Mifare Desfire картички и мобилни NFC

Дијаграм за конфигурација на системот

Флексибилна комуникација за WiFi или Lan. Практично управување со софтвер за веб-сервер и компјутер.

FaceDeep 5 Контрола на пристап без допир

ДОБИЈ БЕСПЛАТЕН ЦИТАТ

Со нетрпение очекуваме да разговараме со вас наскоро!

 • 0   Зборови

апликации

 •  

  Планина за агол

  (За сајтови со голем сообраќај)

 •  

  Монтирање на турникет

 •  

  Монтирање на работната површина

 •  

  Висат на таванот

 •  

  Монтирање на станицата

 •  

  Површински ѕиден носач

спецификации

модел

FaceDeep 5

FaceDeep 5

FaceDeep 5 ИРТ

FaceDeep 5 ИРТ

капацитет

Макс.Корисник

50,000

Макс.картичка

50,000

Макс.Дневник

100,000

Интерфејс

Порака

TCP/IP, RS232, Wi-Fi

I / O

Излез на реле, Wiegand излез, сензор за врата, прекинувач

функција

Идентификација

Лице, лозинка, РФИД картичка

Брзина на идентификација

заштита

IP65

Вграден веб-сервер

Поддршка

Поддршка за повеќе јазици

Поддршка

софтвер

CrossChex

хардвер

Процесорот

Процесор со двојадрен Linux базиран на 1 Ghz со подобрена пресметковна моќ на вештачка интелигенција

Камери

Камера со инфрацрвена светлина*1, камера за видлива светлина*1

Димензии{Ш x В x Д)

88*190*16 mm (3.465*7.48*0.629 инчи)

88*236*16 mm (3.465*9.29*0.629 инчи)

Модул за инфрацрвена термичка температура

-

Температурен опсег: -10~50 °C (14~122 °F)
Растојание за откривање: 30~100 cm
Точност: ±0.3 °C (0.54 °F)

LCD

5" IPS LED екран на допир

Опсег на агол на камерата за верификација

74.38° (визуелен), 67.57° (инфрацрвен)

Растојание за идентификација

< 2m (78.7 инчи)

РФИД картичка

Поддржано со RFID картички за дуел со фреквенција, 125KHz EM и 13.56MHz Mifare,DESFire

Влажност

20% до 90%

Работна температура

-30 °C (-22 °F) - 60 °C (140 °F)

Работен напон

DC12V 3A

Поврзано преземање