ads linkedin FaceDeep 5 Terminali inteligjent i njohjes së fytyrës me bazë IRT AI me RFID | Anviz Global

FaceDeep 5 IRT është një terminal i ri i njohjes së fytyrës dhe kontrollit të temperaturës i bazuar në AI i pajisur me një CPU me bazë Linux me dy bërthama dhe më të fundit BioNANO ® algoritmi i të mësuarit të thellë.

Kombinuar nga teknologjia e imazhit multispektral përmes një kamere me dritë infra të kuqe dhe një kamere me dritë të dukshme për të siguruar funksionin e zbulimit të drejtpërdrejtë të fytyrës.

 • Motori i mësimit të thellë të AI
 • Përdoruesit 50,000
 • Birësim i gjerë
 • Zbulimi i drejtpërdrejtë i fytyrës
 • Shfaqja e temperaturës
 • Komunikimi me valë

CPU i fuqishëm i ngulitur me BioNano® Algoritmi i të mësuarit të thellë

 • Bazuar në Linux

 • Maks. Përdorues 50,000

 • 1 GHz me dy bërthama

bionano
 • Bazuar në Linux

 • Maks. Përdorues 50,000

 • 1 GHz me dy bërthama

CPU i fuqishëm i ngulitur me BioNano® Algoritmi i të mësuarit të thellë

Kamera e dyfishtë për zbulimin e drejtpërdrejtë të fytyrës

AnvizTeknologjia e kamerës së dyfishtë mundëson njohjen IR dhe vizuale të fytyrës me algoritmin unik të të mësuarit të thellë për të arritur saktësinë e lartë dhe për të identifikuar fytyrat e rreme nga fotot ose imazhet.
 •  

  0.01Lux

 •  

  120DB

 •  

  1080P

 • 1618
  Foto
 • 1617
  Video
 • 1618
  Foto
 • 1617
  Video

Kamera e dyfishtë për zbulimin e drejtpërdrejtë të fytyrës

AnvizTeknologjia e kamerës së dyfishtë mundëson njohjen IR dhe vizuale të fytyrës me algoritmin unik të të mësuarit të thellë për të arritur saktësinë e lartë dhe për të identifikuar fytyrat e rreme nga fotot ose imazhet.

 •  

  0.01Lux

 •  

  120DB

 •  

  1080P

 • fytyrën e grave
  fytyrë
  përballen me meshkujt
  fytyrë femra
  skanimi i fytyrës
  fytyra 1659
  fytyra 1660
  fytyra 1661
  fytyra 1662
  fytyra 1663
  fytyra 1664
  fytyra 1665
  fytyra 1666
  fytyra 1667
  fytyra 1668
  fytyra 1669
  fytyra 1670
  fytyra 1671
  fytyra 1672
  fytyra 1673
 • Përshtatshëm gjerësisht në kushte të ndryshme

  Me verifikimin e mbi një milion fytyrave në mbarë botën, FaceDeep është bërë një nga terminalet më të saktë të njohjes së fytyrës, i përshtatshëm për mjedise dhe kushte të ndryshme.

  • kozmetikë
  • Model flokësh dhe mjekër
  • Ndryshimet e shprehjes
  • syze
  • Hats
  • fytyra 1732
  • fytyra 1733

  Maska apo jo

  Mësimi i thellë i AI për të zbuluar përdoruesit që veshin

  • fytyra 1633
 •  
fytyra 1616
 • Maskë apo jo

Maskë apo jo

Mësimi i thellë i AI për të zbuluar përdoruesit që veshin

 • Identifikimi i shpejtësisë
  2S
  Identifikimi i shpejtësisë
 • i kufizuar
  i kufizuar
  Këndi
 • Identifikimi i diapazonit
  I ngushtë
  Identifikimi i diapazonit
Termografike
Termografike
VS
Termopile
Ekzaminimi i temperaturës me
teknologji termografike
(32x32 piksele)

Më i saktë dhe më i shpejtë për t'u kapur
se të tjerët me termopile
teknologji (një pikë e vetme)
 • Identifikimi i shpejtësisë
  0.2S
  Identifikimi i shpejtësisë
 • Këndi
  Elastik
  Këndi
 • Identifikimi i diapazonit
  I gjerë
  Identifikimi i diapazonit
Termografike

Termografike

VS

Termopile

Ekzaminimi i temperaturës me
teknologji termografike
(32x32 piksele)

Më i saktë dhe më i shpejtë për t'u kapur
se të tjerët me termopile
teknologji (një pikë e vetme)

Kamera termike IR

1375
 • Temperatura Gama

  -10 ° C ~ 50 ° C

 • devijim

  < ±0.3°C

 • Distanca e temperaturës

  40 cm ~ 100 cm

1619

Termopile

 • fytyrë

  2S

  Identifikimi i shpejtësisë
 • fytyrë

  Linuar

  Këndi
 • fytyrë

  I ngushtë

  Identifikimi i diapazonit
fytyra 1653

Termografike

 • fytyrë

  0.2S

  Identifikimi i shpejtësisë
 • Elastik

  Elastik

  Këndi
 • I gjerë

  I gjerë

  Identifikimi i diapazonit

Si punon kjo

fytyra 1621 fytyra 1622
1

1. Matni temperaturën e lëkurës në derë

Matni temperaturën e lëkurës në derë

fytyra 1623
maskë brenda rrezes
fytyra 1624
brenda rrezes pa maskë
fytyra 1625
Maska më e lartë se pragu
2

2.Shfaq nëse temperatura e matur e lëkurës është më e lartë se pragu i paracaktuar

Shfaq nëse temperatura e matur e lëkurës është më e lartë se pragu i paracaktuar

fytyra 1626 1689
3

3. Alarmi i aktivizimit dhe njoftimi për administratorin

3. Alarmi i aktivizimit dhe njoftimi për administratorin

fytyra 1627

Më i miri në klasë
ergonomi

Dizajni ergonomik siguron një instalim të lehtë dhe mund të adoptojë lartësi të ndryshme njerëzish.

Ekrani me pamje të plotë IPS

 • Këndi i gjerë 178°
 • Ekranin e SPI-së

5” HD
Pamje e plotë e ekranit IPS

1594
1600

125 Khz EM &
13.56 Mhz Mifare DESfire

Mbështetja më e mirë në klasë me karta RFID me frekuencë të dyfishtë, p.sh.

Siguria e përmirësuar e pajisjes me modul kundër ndërhyrjeve

Ndërtuar me dizajn anti-statik dhe të gjithë përmirësimin e tij të sigurisë dhe sigurisë

1597
1643 1644

Pajisja e fuqishme me aliazh zinku, me opsione të shumta montimesh për instalim

Më shumë montime, më shumë aplikacione

 • Mount desktop
 • Mount Turnstile
 • Mali i stacionit
 • Mount Corner
  (Për faqet me trafik të lartë)
 • Varet në tavan
fytyra 1703
fytyra 1704
fytyra 1705
fytyra 1706
fytyra 1707
 

Mount Corner

Për faqet me trafik të lartë

fytyra 1693
 • Ekran IPS HD me shikim ultra të gjerë

  Ekrani LCD IPS HD me kënd ultra të gjerë të shikimit u jep përdoruesve përvojën më të mirë ndërvepruese

 • Dizajn ultra i hollë

  Dizajni jashtëzakonisht i hollë që arrin trashësinë nën 1 CM mund të përshtatet në mënyrë të përkryer me kushte të ndryshme instalimi

fytyra 1519 fytyra 1514 fytyra 1516 fytyra 1517 fytyra 1518 fytyra 1502
 • Dritë mbushëse inteligjente LED

  Drita inteligjente LED e bazuar në zbulimin e lëvizjes dhe rregullohet automatikisht me mjedisin e dritës për të ulur konsumin e terminalit

 • Kamera e dyfishtë HD

  Kamera të dyfishta HD me rreze infra të kuqe dhe të dukshme për të arritur identifikim të saktë dhe të shpejtë dhe verifikim të drejtpërdrejtë të fytyrës

 • Moduli i kartës RFID

  E përputhshme me kartat EM, kartat MIFARE 1K/4K, kartat Mifare Desfire dhe NFC celular

Diagrami i konfigurimit të sistemit

Komunikim fleksibël për WiFi ose Lan. Menaxhim i përshtatshëm për softuerin e serverit në internet dhe kompjuterit.

FaceDeep 5 Kontrolli i aksesit pa prekje

Merrni një kuotë falas

Mezi presim të flasim me ju së shpejti!

 • 0   Words

Aplikime

 •  

  Mount Corner

  (Për faqet me trafik të lartë)

 •  

  Mount Turnstile

 •  

  Mount desktop

 •  

  Varet në tavan

 •  

  Mali i stacionit

 •  

  Montimi i murit sipërfaqësor

specifikimet

Model

FaceDeep 5

FaceDeep 5

FaceDeep 5 IRT

FaceDeep 5 IRT

Kapaciteti

Maksimumi.Përdoruesi

50,000

Maks.Card

50,000

Max.Log

100,000

Interface

Komunikim

TCP/IP, RS232, Wi-Fi

I / O

Dalje rele, dalje Wiegand, Sensori i dyerve, Ndërprerës

tipar

Identifikim

Fytyra, Fjalëkalimi, Karta RFID

Shpejtësia e identifikimit

mbrojtje

IP65

Webserver i integruar

mbështetje

Mbështetje për shumë gjuhë

mbështetje

program

CrossChex

Hardware

CPU

CPU me bazë Linux me dy bërthama 1 Ghz me fuqi informatike të përmirësuar të AI

kamera

Kamera me dritë infra të kuqe*1, kamera me dritë të dukshme*1

Dimensionet{W x H x D)

88*190*16 mm (3.465*7.48*0.629 inç)

88*236*16 mm (3.465*9.29*0.629 inç)

Moduli i temperaturës termike me rreze infra të kuqe

-

Gama e temperaturës: -10~50 °C (14~122 °F)
Distanca e zbulimit: 30~100 Cm
Saktësia: ±0.3 °C (0.54 °F)

LCD

Ekran me prekje 5" IPS LED

Gama e këndit të kamerës për verifikim

74.38° (vizuale), 67.57° (infra të kuqe)

Distanca e Identifikimit

< 2 m (78.7 inç)

Karta RFID

Mbështetur me karta RFID të frekuencës së duelit, EM 125 KHz & Mifare 13.56 MHz, DESFire

lagështi

% 20 90 tek%

Temperatura Operative

-30 °C (-22 °F) - 60 °C (140 °F)

Voltage operativ

DC12V 3A

Shkarkim i lidhur

 • 30.09.2020
  sprovë
  FaceDeep 5 IRT Flyer EN
  1.2 MB
 • 30.09.2020
  sprovë
  FaceDeep 5 Fletushkë EN
  917KB