ads linkedin FaceDeep 5 Паметно препознавање лице и RFID терминал базиран на вештачка интелигенција | Anviz Глобална

FaceDeep 5 е новиот терминал за препознавање лице базиран на вештачка интелигенција опремен со процесор со двојадрен Linux базиран на Linux и најновите BioNANO® алгоритам за длабоко учење. Поддржува до 50,000 динамична база на податоци за лица и брзо ги препознава корисниците во рок од 2M (6.5 стапки) за помалку од 0.3 секунди и ги приспособува предупредувањата и разновидните извештаи за носење без маски.

 • АИ за длабоко учење мотор
 • 50,000 корисници
 • Широко посвојување
 • Откривање лице во живо
 • Водоотпорен дизајн
 • Безжична комуникација

Powered by Независен мотор со вештачка интелигенција и BioNANO® Алгоритам за длабоко учење

 • Врз основа на Linux

 • Макс. Корисници 50,000

 • 1 GHz Dual-core

Двојна камера за откривање лице во живо

AnvizТехнологијата за двојна камера овозможува IR и визуелно препознавање на лица со уникатен алгоритам за длабоко учење за да се постигне висока прецизност и да се идентификуваат лажни лица со фотографии или слики.
 •  

  0.01Lux

 •  

  120DB

 •  

  1080P

 • Фото
 • Видео
  video
 • Photo1618
  Фото
 • Video1617
  video

Двојна камера за откривање лице во живо

AnvizТехнологијата за двојна камера овозможува IR и визуелно препознавање на лица со уникатен алгоритам за длабоко учење за да се постигне висока прецизност и да се идентификуваат лажни лица со фотографии или слики.

 •  

  0.01Lux

 •  

  120DB

 •  

  1080P

 • photo1654
  photo1655
  photo1656
  photo1657
  photo1658
  photo1659
  photo1660
  photo1661
  photo1662
  photo1663
  photo1664
  photo1665
  photo1666
  photo1667
  photo1668
  photo1669
  photo1670
  photo1671
  photo1672
  photo1673
 • Широко прилагодлив на различни услови

  Со верификација на над еден милион лица ширум светот, FaceDeep стана еден од најпрецизните терминали за препознавање лице погоден за различни опкружувања и услови.

  • шминка
  • Фризура и брада
  • Изразување Промени
  • очила
  • Капи
  • photo1732
  • photo1733

  Маски или не

  Длабоко учење со вештачка интелигенција за откривање на корисници кои носат

  • Маски или не
 •  
Длабоко учење со вештачка интелигенција за откривање на корисници кои носат
 • Маски или не 1633 година

Маска или не

Длабоко учење со вештачка интелигенција за откривање на корисници кои носат

Како работи

Препознајте го корисникот на вратата Препознајте го корисникот на вратата 1744
1

1.Препознајте го корисникот на вратата

Препознајте го корисникот на вратата

маска во рамките на опсегот
маска во рамките на опсегот
во опсег без маска
во опсег без маска
2

2. Откријте ги корисниците и прикажете го препознавањето на лицата на корисниците кои носат маски или не

Откријте ги корисниците и прикажете го препознавањето на лицата на корисниците кои носат маски или не

Најдобар во класата

Најдобар во класата
ергономија

Ергономскиот дизајн обезбедува лесна инсталација и може да прифати различни висини на луѓе.

Целосен екран на IPS

 • Широк агол 178°
 • IPS екран

5" HD
Целосен преглед на IPS екран

Целосен преглед на IPS екран
Mifare DESfire

125 Khz EM &
13.56 Mhz Mifare DESfire

Најдоброто во класата поддржано со RFID картички со двојна фреквенција, на пр.

Подобрена безбедност на уредот со модул против манипулации

Изграден со антистатички дизајн и сето негово подобрување на безбедноста и безбедноста

Изграден со антистатички дизајн и сето негово подобрување на безбедноста и безбедноста
Цврст уред со легура на цинк назад во пеколот со повеќе опции за монтирање за инсталација

Цврст уред со легура на цинк, со повеќе опции за монтажа

Повеќе монтирања, повеќе апликации

 • Монтирање на работната површина
 • Монтирање на турникет
 • Монтирање на станицата
 • Планина за агол
  (За сајтови со голем сообраќај)
 • Висат на таванот
Монтирање на работната површина
Монтирање на турникет
монтажа на станицата
Планина за агол
Висат на таванот
 

Планина за агол

За сајтови со голем сообраќај

За сајтови со голем сообраќај

Најдете го најдобриот дизајн

 
 • Ултра-широк преглед на IPS HD екран

  Ултра широкиот агол на гледање IPS HD LCD екранот им овозможува на корисниците најдобро интерактивно искуство

 • Водоотпорен дизајн

  Водоотпорниот дизајн „сè-во-едно“ може да се прилагоди на апликациите за надворешна и внатрешна околина

 • Ултра-тенок дизајн

  Ултра тенок дизајн кој достигнува дебелина под 1CM може совршено да одговара на различни услови за инсталација

Најдете го најдобриот дизајн Ултра-широк преглед на IPS HD екран Водоотпорен дизајн Ултра-тенок дизајн Паметно LED светло за полнење Двојна HD камера Модул за РФИД картичка
 • Паметно LED светло за полнење

  Паметно LED светло засновано на детекција на движење и автоматско прилагодување со светлосна средина за да се намали потрошувачката на терминалот

 • Двојна HD камера

  Двојни HD камери со инфрацрвена и видлива светлина за постигнување точна и брза идентификација и проверка на лицето во живо

 • Модул за РФИД картичка

  Компатибилен со EM-картички, MIFARE 1K/4K картички, Mifare Desfire картички и мобилни NFC

Дијаграм за конфигурација на системот

Флексибилна комуникација за WiFi или Lan. Практично управување со софтвер за веб-сервер и компјутер.

FaceDeep 5 Паметниот терминал за контрола на пристап без допир за препознавање лице попрактичен од кога било

ДОБИЈ БЕСПЛАТЕН ЦИТАТ

Со нетрпение очекуваме да разговараме со вас наскоро!

 • 0   Зборови

апликации

 •  

  Планина за агол

  (За сајтови со голем сообраќај)

 •  

  Монтирање на турникет

 •  

  Монтирање на работната површина

 •  

  Висат на таванот

 •  

  Монтирање на станицата

 •  

  Површински ѕиден носач

спецификации

модел

FaceDeep 5

FaceDeep 5

FaceDeep 5 ИРТ

FaceDeep 5 ИРТ

капацитет

Макс.Корисник

50,000

Макс.картичка

50,000

Макс.Дневник

100,000

Интерфејс

Порака

TCP/IP, RS232, Wi-Fi

I / O

Излез на реле, Wiegand излез, сензор за врата, прекинувач

функција

Идентификација

Лице, лозинка, РФИД картичка

Брзина на идентификација

заштита

IP65

Вграден веб-сервер

Поддршка

Поддршка за повеќе јазици

Поддршка

софтвер

CrossChex

хардвер

Процесорот

Процесор со двојадрен Linux базиран на 1 Ghz со подобрена пресметковна моќ на вештачка интелигенција

Камери

Камера со инфрацрвена светлина*1, камера за видлива светлина*1

Димензии{Ш x В x Д)

88*190*16 mm (3.465*7.48*0.629 инчи)

88*236*16 mm (3.465*9.29*0.629 инчи)

Модул за инфрацрвена термичка температура

-

Температурен опсег: -10~50 °C (14~122 °F)
Растојание за откривање: 30~100 cm
Точност: ±0.3 °C (0.54 °F)

LCD

5" IPS LED екран на допир

Опсег на агол на камерата за верификација

74.38° (визуелен), 67.57° (инфрацрвен)

Растојание за идентификација

< 2m (78.7 инчи)

РФИД картичка

Поддржано со RFID картички за дуел со фреквенција, 125KHz EM и 13.56MHz Mifare,DESFire

Влажност

20% до 90%

Работна температура

-30 °C (-22 °F) - 60 °C (140 °F)

Работен напон

DC12V 3A