ads linkedin FaceDeep 5 Njohja inteligjente e fytyrës dhe terminali RFID i bazuar në AI | Anviz Global

FaceDeep 5 është terminali i ri i njohjes së fytyrës me bazë AI i pajisur me një CPU të bazuar në Linux me bazë dy bërthamore dhe më të fundit BioNANO® algoritmi i të mësuarit të thellë. Ai mbështet deri në 50,000 bazë të dhënash dinamike të fytyrave dhe i njeh me shpejtësi përdoruesit brenda 2M (6.5 ft) në më pak se 0.3 sekonda dhe personalizon sinjalizimet dhe një shumëllojshmëri raportimesh për veshjen pa maska.

 • Motori i mësimit të thellë të AI
 • Përdoruesit 50,000
 • Birësim i gjerë
 • Zbulimi i drejtpërdrejtë i fytyrës
 • Dizajn i papërshkueshëm nga uji
 • Komunikimi me valë

Powered by Motori i pavarur i AI dhe BioNANO® Algoritmi i të mësuarit të thellë

 • Bazuar në Linux

 • Maks. Përdorues 50,000

 • 1 GHz me dy bërthama

Kamera e dyfishtë për zbulimin e drejtpërdrejtë të fytyrës

AnvizTeknologjia e kamerës së dyfishtë mundëson njohjen IR dhe vizuale të fytyrës me algoritmin unik të të mësuarit të thellë për të arritur saktësinë e lartë dhe për të identifikuar fytyrat e rreme nga fotot ose imazhet.
 •  

  0.01Lux

 •  

  120DB

 •  

  1080P

 • Foto
 • video
  Video
 • Photo1618
  Foto
 • Video1617
  Video

Kamera e dyfishtë për zbulimin e drejtpërdrejtë të fytyrës

AnvizTeknologjia e kamerës së dyfishtë mundëson njohjen IR dhe vizuale të fytyrës me algoritmin unik të të mësuarit të thellë për të arritur saktësinë e lartë dhe për të identifikuar fytyrat e rreme nga fotot ose imazhet.

 •  

  0.01Lux

 •  

  120DB

 •  

  1080P

 • photo1654
  photo1655
  photo1656
  photo1657
  photo1658
  photo1659
  photo1660
  photo1661
  photo1662
  photo1663
  photo1664
  photo1665
  photo1666
  photo1667
  photo1668
  photo1669
  photo1670
  photo1671
  photo1672
  photo1673
 • Përshtatshëm gjerësisht në kushte të ndryshme

  Me verifikimin e mbi një milion fytyrave në mbarë botën, FaceDeep është bërë një nga terminalet më të saktë të njohjes së fytyrës, i përshtatshëm për mjedise dhe kushte të ndryshme.

  • kozmetikë
  • Model flokësh dhe mjekër
  • Ndryshimet e shprehjes
  • syze
  • Hats
  • photo1732
  • photo1733

  Maska apo jo

  Mësimi i thellë i AI për të zbuluar përdoruesit që veshin

  • Maska apo jo
 •  
Mësimi i thellë i AI për të zbuluar përdoruesit që veshin
 • Maska apo jo 1633

Maskë apo jo

Mësimi i thellë i AI për të zbuluar përdoruesit që veshin

Si punon kjo

Njihni përdoruesin në derë Njihni përdoruesin në derën 1744
1

1.Njohni përdoruesin në derë

Njihni përdoruesin në derë

maskë brenda rrezes
maskë brenda rrezes
brenda rrezes pa maskë
brenda rrezes pa maskë
2

2. Zbuloni përdoruesit dhe shfaqni njohjen e fytyrës së përdoruesve që mbajnë ose jo maska

Zbuloni përdoruesit dhe shfaqni njohjen e fytyrës së përdoruesve që mbajnë ose jo maska

Më i miri në klasë

Më i miri në klasë
ergonomi

Dizajni ergonomik siguron një instalim të lehtë dhe mund të adoptojë lartësi të ndryshme njerëzish.

Ekrani me pamje të plotë IPS

 • Këndi i gjerë 178°
 • Ekranin e SPI-së

5” HD
Pamje e plotë e ekranit IPS

Pamje e plotë e ekranit IPS
Mifare DESfire

125 Khz EM &
13.56 Mhz Mifare DESfire

Mbështetja më e mirë në klasë me karta RFID me frekuencë të dyfishtë, p.sh.

Siguria e përmirësuar e pajisjes me modul kundër ndërhyrjeve

Ndërtuar me dizajn anti-statik dhe të gjithë përmirësimin e tij të sigurisë dhe sigurisë

Ndërtuar me dizajn anti-statik dhe të gjithë përmirësimin e tij të sigurisë dhe sigurisë
Pajisja e fortë me aliazh zinku në ferr me opsione të shumta montimesh për instalim

Pajisja e fuqishme me aliazh zinku, me opsione të shumta montimesh për instalim

Më shumë montime, më shumë aplikacione

 • Mount desktop
 • Mount Turnstile
 • Mali i stacionit
 • Mount Corner
  (Për faqet me trafik të lartë)
 • Varet në tavan
Mount desktop
Mount Turnstile
montimi i stacionit
Mount Corner
Varet në tavan
 

Mount Corner

Për faqet me trafik të lartë

Për faqet me trafik të lartë

Gjeni dizajnin më të mirë

 
 • Ekran IPS HD me shikim ultra të gjerë

  Ekrani LCD IPS HD me kënd ultra të gjerë të shikimit u jep përdoruesve përvojën më të mirë ndërvepruese

 • Dizajn i papërshkueshëm nga uji

  Dizajni i papërshkueshëm nga uji gjithëpërfshirës mund të përshtatet me aplikimet e mjedisit të jashtëm dhe të brendshëm

 • Dizajn ultra i hollë

  Dizajni jashtëzakonisht i hollë që arrin trashësinë nën 1 CM mund të përshtatet në mënyrë të përkryer me kushte të ndryshme instalimi

Gjeni dizajnin më të mirë Ekran IPS HD me shikim ultra të gjerë Dizajn i papërshkueshëm nga uji Dizajn ultra i hollë Dritë mbushëse inteligjente LED Kamera e dyfishtë HD Moduli i kartës RFID
 • Dritë mbushëse inteligjente LED

  Drita inteligjente LED e bazuar në zbulimin e lëvizjes dhe rregullohet automatikisht me mjedisin e dritës për të ulur konsumin e terminalit

 • Kamera e dyfishtë HD

  Kamera të dyfishta HD me rreze infra të kuqe dhe të dukshme për të arritur identifikim të saktë dhe të shpejtë dhe verifikim të drejtpërdrejtë të fytyrës

 • Moduli i kartës RFID

  E përputhshme me kartat EM, kartat MIFARE 1K/4K, kartat Mifare Desfire dhe NFC celular

Diagrami i konfigurimit të sistemit

Komunikim fleksibël për WiFi ose Lan. Menaxhim i përshtatshëm për softuerin e serverit në internet dhe kompjuterit.

FaceDeep 5 Terminali inteligjent i njohjes së fytyrës me kontroll pa prekje, më i përshtatshëm se kurrë

Merrni një kuotë falas

Mezi presim të flasim me ju së shpejti!

 • 0   Words

Aplikime

 •  

  Mount Corner

  (Për faqet me trafik të lartë)

 •  

  Mount Turnstile

 •  

  Mount desktop

 •  

  Varet në tavan

 •  

  Mali i stacionit

 •  

  Montimi i murit sipërfaqësor

specifikimet

Model

FaceDeep 5

FaceDeep 5

FaceDeep 5 IRT

FaceDeep 5 IRT

Kapaciteti

Maksimumi.Përdoruesi

50,000

Maks.Card

50,000

Max.Log

100,000

Interface

Komunikim

TCP/IP, RS232, Wi-Fi

I / O

Dalje rele, dalje Wiegand, Sensori i dyerve, Ndërprerës

tipar

Identifikim

Fytyra, Fjalëkalimi, Karta RFID

Shpejtësia e identifikimit

mbrojtje

IP65

Webserver i integruar

mbështetje

Mbështetje për shumë gjuhë

mbështetje

program

CrossChex

Hardware

CPU

CPU me bazë Linux me dy bërthama 1 Ghz me fuqi informatike të përmirësuar të AI

kamera

Kamera me dritë infra të kuqe*1, kamera me dritë të dukshme*1

Dimensionet{W x H x D)

88*190*16 mm (3.465*7.48*0.629 inç)

88*236*16 mm (3.465*9.29*0.629 inç)

Moduli i temperaturës termike me rreze infra të kuqe

-

Gama e temperaturës: -10~50 °C (14~122 °F)
Distanca e zbulimit: 30~100 Cm
Saktësia: ±0.3 °C (0.54 °F)

LCD

Ekran me prekje 5" IPS LED

Gama e këndit të kamerës për verifikim

74.38° (vizuale), 67.57° (infra të kuqe)

Distanca e Identifikimit

< 2 m (78.7 inç)

Karta RFID

Mbështetur me karta RFID të frekuencës së duelit, EM 125 KHz & Mifare 13.56 MHz, DESFire

lagështi

% 20 90 tek%

Temperatura Operative

-30 °C (-22 °F) - 60 °C (140 °F)

Voltage operativ

DC12V 3A